2e afd. 30 nei 1930 62 C.A.D. en G.G. en G.D. Realisering van maatschappelijke hulp- en dienstverlening kan plaatsvin- den via de Rijksbijdrageregeling voor jongeren en jong-volwassenen. Voor in het kader van die regeling aanvaarde plannen van geneentebesturen is een bijdrage van het rijk van 90% van de kosten mogelijk. Het college van B&W. van Haarlem heeft ons via de kring sociale zaken en volksgezondheid van het gewest gevraagd er mee in te stemmen dat de benodig- de plannen voor verkrijging van een rijksbijdrage door die gemeente bij het rijk worden ingediend mede namens de overige betrokken gemeenten. Voorts is gevraagd om een bijdrage in de voor rekening van de gemeenten blijvende kosten. Wij hebben ingestemd met de door burgemeester en wethou- ders van Haarlem voorgestelde procedure. Binnenkort zullen wij één en ander in de commissie milieu en volksgezond- heid aan de orde stellen. Sociaal-psychiatrische hulpverleni ng Zoals bekend ivordt al enige jaren gestreefd naar realisering van een 24 uurs dienst voor sociaal-psychiatrische hulpverlening in onze regio door middel van samenwerking tussen G.G. en G.D. Haarlem en de S.P.D. Heemstede van de Stichting Geestelijke Volksgezondheid in Moord-Holland. Ter door- breking van de in de realisering van die plannen ontstane impasse hebben wij recentelijk het initiatief genomen tot gesprekken tussen het bestuur van genoemde stichting en de portefeuiilehouders van de vier bij de stich- ting aangesloten gemeenten in deze regio. Na ook nog een van onze zijde gevoerd gesprek met de medewerkers van de S.P.D. Heemstede is ons thans door de stichting medegedeeld dat het ernaar uitziet dat wat betreft de S.P.D.Heemstededeimpasse doorbroken kan worden. Op korte termijn zai een nieuw gesprek tussen de portefeui11ehouders en de stichting plaatsvinden waarna vervolgens in overleg met burgemeester en wethouders van Haarlem getracht kan worden de plannen tot samenwerking met de G.G. en G.D. zo spoedig mogelijk te effectueren. Ophalen van huisvuil Overeenkomstig uw beslissing zal in de loop van het jaar 1980 in heel de gemeente de rolemmer worden ingevoerd, uiteraard met inachtneming van de gemaakte uitzonderingenVerwacht mag worden dat reeds in april een aan- vang kan worden gemaakt met het uitzetten van de rolemmer buiten de proef- gebieden. Het streven zal erop gericht blijven gerechtvaardigde bezwaren van bewoners zo goed mogelijk op te vangen. De rolemmer is geschikt voor het verzamelen van allerlei soorten vuil, -15-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 19