2e afd 30 mei 1980 GARANTIE GELDLENINGEN NIEUWE WONINGEN 61 Heemstede, 29 april 1980. Aan de raad, Bij uw besluit van 28 augustus 1975, raadsstuk 85, heeft u het garanderen van geldleningen voor bestaande woningen aan ons gedelegeerd. De beslissing voor het garanderen van geldleningen voor nieuwe woningen is nog niet gedelegeerd. In artikel 63 van de Woningwet is bepaald dat de bij besluit van de gemeen- teraad geldelijke steun kan worâen verleend ten behoeve van het verkrijgen in eigendom van een door de begunstigde te bewonen nieuwe woning, al dan niet met bijbehorende grond. De geldelijke steun kan o.a. worden verleend door het garanderen van rente en aflossing van leningen. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft bij beschik- king van 17 april 1979 (St. crt. 76) de mogelijkheid geschapen, om metdeei- neming van het rijk voor 50% in het verlies dat uit de garantie zou voort- vloeien, geldleningen te waarborgen ter financiering van de verwervingskos- ten van de nieuwe woning. Momenteel is een aanvang gemaakt met de bouw van 40 woningen in het woon- winkelcentrum aan de Eykmanlaan. De verv/achting is dat een groot aantal adspirant-kopers een verzoek om gemeente-garantie zullen indienen. Tussen het tijdstip van ontvangst van de aanvraag en de datum van uw be- slissing ligt in het gunstigste geval 5 weken. Bovendien is de aanvraag om gemeente-garant.ie dan reeds enige tijd ter beoordeling in het bezit ge- weest van een Bemiddelend Orgaan. Zowel voor bestaande als voor nieuwe wo- ningen is het Bemiddelend Orgaan de aangewezen instantie die de gemeente adviseert omtrent het wel of niet verlenen van de garantie. Deze beoorde- ling geschiedtvolgens dezelfde richtlijnen. Ons inziens is er dan ook geen wezenlijk verschil in het verstrekkeri van een garantie voor een bestaande dan wel voor een nieuwe woning. Voor de aanvrager van de gemeente-garantie is het echter van groot belang dat op korte termijn een beslissing op zijn verzoek genomen wordt. Daarom menen wij dat het in de toekomst gewenst is dat uw raad de bevoegd- heid om garantie te verstrekken aan ons delegeert. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 1