B. en W./ Raadsfraktie Commentaar/toelichting B.en W. De meerderheid van ons college is van mening, dat de geformuleerde doel- steiling voldoende duidelijk de bedoeling weergeeft om ais richtlijn te dienen. Het nader concretiseren van enkele categorieën heeft het gevaar dat andere categorieën, die wellicht evenveel aandacht behoeven, ten on- p.H.rechte niet genoemd worden. Daarenboven kan opgemerkt worden dat het praktisch moeilijk is hieraan te voldoen. B W De overheid heeft in dit opzicht een taak t.o.v. alle voor het publiek toegankelijke gebouwen (bijv. kan hierop worden toegezien bij de afgifte van een bouwvergunning), daarori openbare wijzigen in voor het publiek toegankelijke. P.H. De huidige subdoelstelling wordt hierdoor uitgebreid met het gestelde onder a. Hoewel thans niet impliciet tot uitdrukking gebracht, wordt met deze factor wel rekening gehouden. Voorstel: wijziging overnemen. V.V.D. Verwezen wordt naar sector VIII Cultuur: 8.10.06, waarin de voorgestelde subdoelstelling is opgenomen. Voorstel:meerderheid is van mening dat deze subdoelstelling hier niet op- genomen moet worden. P.H. Voorstel van de meerderheid: de bouw van woningen zal zoveel mogelijk in de gesubsidieerde sector geschieden. B en W Deze wijziging houdt in een verdieping van de doelstelling. V.V.D. De wijziging betreft een uitbreiding van de huidige subdoelstellina met het onderstreepte gedeelte. Vooralsnog zien wij bij renovatie geen'moge- lijkheden. Voorstelwijziging overnemen. B en W Het is o.i. irreëel te veronderstel1en dat de prijs van een vervangende (nieuwe) woning nagenoeg gelijk zal zijn aan de prijs van de oude woning. P.H. Akkoord met aanvulling. Is vorig jaar abusievelijk niet overgenomen, waar- toe echter wel werd besloten. V.V.D. Na aanvulling van het hierboven genoemde bij 3.41.00 behoeft de voorge- stelde doelstelling niet te worden opgenomen. P.H. P.H. Voorgesteld wordt de huidige subdoelstel1i streepte gedeelte. Akkoord met voorstel. ing uit te breiden met het onder- -19-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 23