2e afd. 30 mei 1980 62 Gewest. Ten aanzien van het gewest moet opgemerkt worden dat de overdracht van milieutaken aan het gewest nog niet heeft plaatsgevonden. Het dagelijks bestuur van het gewest streeft er naar een voorstel met be- trekking tot dit punt in juni a.s. in de Kennemerraad aan de orde te stel- len. Eerst zal de gemeenteraad van Haarlem een beslissing moeten nemen. Het is niet onwaarschijnlijk dat tot overdracht van het bureau naar het ge- west zal worden besloten. Gelet op het feit dat de gemeenschappelijke regeling dit jaar afloopt zal verlenging nodig zijn. Wij zullen u binnenkort een voorstel met betrekking tot het verzoek van het gewest om tot verlenging te besluiten doen toekomen. Wij spreken ons nu nog niet uit over de struktuur en het karakter van de gewestelijke samenwerking. Een diskussie hierover zal de komende twee jaar op gang gebracht moeten worden. Met de commissie voor algemene bestuurszaken zullen wij vooruitlopend op een standpuntbepaling overleg plegen. Voorlichting en inspraak. Ten aanzien van de voorlichting kan opgemerkt worden dat op 1 mei a.s. de Wet openbaarheid van bestuur in werking zal treden. Deze wet regelt het be- ginsel dat de burger recht op informatie heeft bij de overheid. Hierop worden door de wet echt^r wel een aantal uitzonderingen gemaakt, bij- voorbeeld als schade toegebracht kan worden aan het financieel belang van de 9emeente of burgers schade kunnen ondervinden indien gegevens openbaar gemaakt worden. Ten opzichte van de reeds bestaande praktijk in Heemstede zal uit de wet ten aanzien van de openbaarheid en de voorlichting geen we- zenlijke wijziging voortvloeien. Ter uitwerking van de wettelijke regeling zullen wij u binnen afzienbare tijd een verordening ter vaststelling aanbieden. Een concept-uitgangspuntennota met betrekking tot de inspraak is inmiddels gereed gekomen en zal nog in de zomermaanden in de openbare behandeling komen. Door allerlei omstandigheden kan de nota met betrekking tot de voor- 1ichting nog niet gereed komen op 1 aprif. Wij streven er naar deze nota nog dit jaar aan u voor te leggen. Wijkraden. Met de wijkraad Geleerdenwijk is de afgelopen jaren een goede relatie op- gebouwd. Inmiddels is een wijkraad voor de Rivierenwijk opgericht. Wij gaan ervan uit dat het ook mogelijk zal zijn met deze wijkraad tot een goede

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 6