4e afd. 30 mei 1980 67 wethouders een advertentie plaatsen in twee Heemsteedse weekbladen. De tekst van deze advertentie zal eveneens in overleg met burgemeester en wethouders worden opgesteld. Amfas zal vanaf de datum waarop de ad- vertenties verschijnen of zo spoedig mogelijk daarna een redelijk te achten aantal folders en prijslijsten ter beschikking van de gemeente steilen. Tot maximaal drie maanden na de start van de bouw, of indien de bouw is aangevangen binnen zes weken na de aankondiging door Amfas in het voorgaande lid, tot maximaal 4| maand na die aankondiging, zul- len de betrokken premiekoopwoningen uitsluitend worden aangeboden aan gegadigden die door burgemeester en wethouders van Heemstede als recht- hebbende worden aangewezen. Daartoe stellen burgemeester en wethouders binnen drie weken na sluiting van de in de advertentie genoemde termijn van aanmelding een lijst van gegadigden ter beschikking van Amfas, waar- bij zij de volgorde van toewijzing kenbaar maken. Deze gegadigden krij- gen van Amfas of van een door Amfas met de verkoop belaste organisatie een foider met prijslijsten, waarna in overleg met burgemeester en wet- houders binnen tien dagen een vergadering met gegadigden wordt belegd. Elke kennisgeving wordt voorzien van een volgnummer. Dit volgnummer wordt notarieel bepaald per urgentiegroep door burgemeester en wethouders vast te stellen. Na informatie kan tijdens deze vergadering door de ge- gadigden, naar het verkregen volgnummer, een woning in optie worden geno- men uit de op dat moment in verkoop zijnde blokken. Deze optie duurt maxi- maal tien dagen. Als blijkt dat het aantal voorgedragen gegadigden niet toereikend is ten opzichte van het aantal dan in verkoop genomen woningen, zal de procedure van aanmelding nog eenmaal worden herhaald. Vanaf de genoemde termijnen van drie maanden na de start van de bouw resp. 4£ maand na aankondiging van de gemeente van de start van de bouw, is de toewijzing van de dan nog onverkochte woningen vrij voor gegadigden binnen de agglomeratie Zuid-Ken- nemerland of economisch aan deze agglomeratie gebondenen. De advertentie voor aanmelding van gegadigden uit de agglomeratie wordt bovendien geplaatst in het Haarlems Dagblad. Ook deze advertentie wordt opgesteld in overleg met burgemeester en wethouders. Ir. deze advertentie zullen adspirant-kopérs die een economische of sociale band met de gemeen- te Heemstede hebben (zulks nader door burgemeester en wethouders te bepa- len), zoveei mogelijk een voorkeursbehandeling genieten. Zes maanden na de start van de bouw van de woningen is de verkoop van de betrokken woningen niet meer gebonden aan beperkingen wat betreft de her- komst van de adspirant-kopers. Indien de bouw gestart werd binnen zes we- ken nadat Amfas de startdatum aankondigde, zal de termijn van zes maanden worden verlengd met het aantal weken dat met de bouw eerder werd gestart. Met woningen, genoemd in de artikelen 8, 9, 10, 11 en 12, worden bedoeld premiekoopwoningen van de op dat moment in verkoop genomen blok(ken) van de 106 premiekoopwoningen. Artikel 9. De verkrijger van een premiekoopwoning is verplicht de op het gekochte te stichten of gestichte woning zelf te bewonen. Zonder voorafgaande schrif- telijke toestemming van burgemeester en wethouders mag het gekochte niet worden vervreemd, in eigendom of gebruik worden afgestaan of met zakeiijke rechten, uitgezonderd het recht van hypotheek, worden bezwaard, binnen de termijn van vijf jaren, te rekenen vanaf de datum van transport, v/aarbij de eerste verkrijger het onroerend goed voor eigen bewoning heeft verkre- 9en- c

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 75