2e afd 30 nei 1900 62 verstandhouding te komen. De ontwikkelingen met betrekking tot de op te richten wijkraad in De Glip volgen wij met belangstelling. Uw raad zal zich in het kader van de behandeling van de welzijnsplanning moeten uit- spreken over een al dan niet financiële ondersteuning van deze wijkraden. Financiën en beleidsplanninq Het is nog niet geheel duidelijk in hoeverre en op welke wijze de gemeen- ten zullen moeten bijdragen in het totaal van de bezuinigingsplannen van de centrafe overheid. Globaal komt de voor het jaar 1980 aangekondigde bezuiniging van 233 miljoen overeen met het volume-accres van 2.35% in de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Deze bezuiniging zou geëffec- tueerd kunnen worden middels een temporisering van het budgettaire uitke- ringspercentage met 10 12 punten. Voor Heemstede zou dit een derving aan inkomsten van f 380.000,— betekenen. Mocht het voornemen van de centrale overheid voor onze gemeente inderdaad leiden tot een aanzienlijke vermindering van inkomsten in het jaar 1980, dan zal naar onze mening niet kunnen worden ontkomen aan een heroverweging van een aantal in het kader van de behandeling van de begroting voor dit jaar genomen beslissingen. Zodra hieromtrent zekerheid bestaat zullen wij u nader informeren en terzake van de bedoelde heroverweging voorstellen doen. Intussen is voor het jaar 1981 de dreiging reëel dat de uitkering uit het gemeentefonds niet het volledige volume-accres van 2.35% zal ken- nen waarop op grond van de circulaire ten behoeve van de begroting 1980 gerekend mocht worden. Met het hier bedoelde volledige volume-accres zou voor Heemstede een bedrag van rond f 450.000,gemoeid zijn. Het behoeft geen betoog dat een dergelijke ontwikkeling de mogelijkheden voor een verdere uitbouw van het voorzieningenniveau in onze gemeente zul- len beperken. Uiteraard zal de voorgenomen bijstelling van het beleidsplan zijn normale verloop dienen te hebben. Wel verdient het naar onze mening aanbeveling bij het projekteren van nieuw beleid, in de vorm van projekten waartussen prioriteiten zullen worden gesteld, enige matiging te betrachten. Subsidies. Het is tot nu toe niet mogelijk gebleken personele capaciteit vrij te ma- ken voor het samenstellen van de gevraagde subsidienota. Intussen zal in het kader van de welzijnsplanning een aantal subsidieverordeningen moeten -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 7