2e afd. 30 oktober 1980 2E WIJZIGING VERORDENING GELDELIJKE VOORZIENINGEN RAADS- EN COMMISSIELEDEN 115 Heemstede, 7 oktober 1980. Aan de raad, Op grond van het bepaalde in artikel 3 van de Verordening geldelijke voorzieningen raads- en somniissieleden ontvangen de leden van een door de raad, het college van burgemeestër en wethouders en de burgemeester ingestelde commissie, wanneer zij geen raadslid zijn, voor het bijwonen van een vergadering van de commissie een vergoeding ten bedrage van 100% van het bedrag, vermeld in de bij de A.M.v.B. behorende tabel II, zoals dat bedrag telkenjare door de minister van binnenlandse zaken wordt vast- gesteld. Dit betekent, dat vrijwel alle commissies in feite onder de ver- goedingsregeling vallen. Bij de invoering van de verordening zagen vele gemeenten zich dientenge- volge verplicht op zo ruime schaal presentiegelden toe te kennen, dat een zware en gedeeltelijk ongewenste belasting op het gemeentelijk budgetwerd gelegd. Een groot aantal gemeenten heeft hierover een aantal jaren geleden de Vereniging van Nederlandse Gemeenten benaderd. Deze heeft hierin aan- leiding gevonden de aandacht van de minister van birmenlandse zaken voor deze problematiek te vragen en er bij genoemde bewindsnan op aan te drin- gen de gemeentewet op dit punt te herzien in die zin, dat de oude situatie wordt hersteld, waarin de raad vrij was te bepalen, v/elke comnissies voor honorering in aanmerking kwamen. Aan het verzoek van de Vereniging is volledig tegemoet gekomen door de wij- ziging van de gemeentewet bij de Wet van 23 r.ovember 1979, Stb. 786 en van de Algemene Maatregel van Bestuur tot uitvoering van de artikelen 64f en 64g van de gemeentewet. Uit één en ar.der volgt, dat de in de aanhef bedoelde verordening behoort te worden gewijzigd. In een circulaire van 22 augustus 1980, nr. 4969, heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten aangegeven op welke wijze de model-regeling moet worden gewijzigd, welke indertijd als leidraad heeft gediend voor de door uw college vastgestelde Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 33