W E T van 25 maart 1971 tot wijziging van de Veiligheidswet 1934 en de S tuwadoor swe t 8a. Bedrijfsgeneeskundige diensten. Artikel 20a 1Voor de toepassing van het bij of krachtens deze paragraaf bepaalde wordt onder "bedrijfsgeneeskundige dienst" verstaan een geneeskundige dienst, die taken op het gebied van de preventieve gezondheidszorg vervult, welke verband houden met de arbeid en het arbeidsmilieu in een inrichting van een onderneming, 2. Als zodanige taken worden in ieder geval aangemerkt: a. het verrichten van geneeskundig onderzoek bij het in dienst treden van de arbeider; b. het verrichten van periodiek geneeskundig onderzoek van arbeiders, die in ver- band met de uitoefening van hun werkzaaraheden aan bijzonder gevaar voor hun gezondheid blootstaan; c. het doen van aanbevelingen tot het voorkomen van beroepsziekten; d. het medewerken aan het voorkomen van ongevallen; e. het medewerken aan revalidatie; fhet medewerken aan het weren en bestrijden van schadelijke invloeden, waaraan de arbeider in verband met zijn arbeid kan zijn blootgesteld, zoals schadelijke dampen, gassen, stof, schadelijk of hinderlijlc geluid of andere schadelijke of hinderlijke trillingen, of schadelijke stralingen; g. het houden van toezicht op de omstandigheden, waaronder de arbeid wordt verricht, zoals temperatuur, vochtigheid, luchtbewegingstof, verlichting, geluid en zindelijkheid h. het houden van toezicht op schadelijke invloeden, welke de arbeider door de aard van zijn arbeid, zijn werktijden, zijn arbeidsmilieu of het arbeidstempo kan ondervinden, zoals invloeden ten gevolge van ploegenarbeidstukwerk of het automatiseren van het produktieproces het houden van een bedrijfsgeneeskundig spreekuur; j. het verlenen van eerste hulp bij ongevallen of ziekte, het doen van aanbevelingen tot het organiseren van de EHBO en tot het plaatsen van het aan de eerste hulpdienst verbonden personeel, alsmede het opleiden en het instrueren van dit personeel k. het verrichten van geneeskundig onderzoek van arbeiders, anders dan onder a en b bedoeld; 1. het medewerken aan het bevorderen van goede arbeidsverhoudingen in de onder— neraing m. het medewerken aan het verrichten van arbeidsanalyse; n. het verrichten van werkzaamheden en het bevorderen van maatregelen ter beperking van ziekteverzuim; o, het Gptreden als medisch adviseur van sociale fondsen en instellingen.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 83