SAMKNVATTINCt. De werkgroep heeft zich een beeld gevormd van de problemen die zich voordoen bij het samenwerken van mensen en groepen inensen in de gemeentelijke arbeidsorganisatie De werkgroep concludeert, dat naast de reeds aanwezige deskundigheden een speciale deskundigheid noodzakelijk is als aanvulling om een zo goed en breed mogelijke begeleiding van personeelsleden in en rond hun funktioneren te kunnen verzorgen. Deze aanvulling zou volgens de werkgroep moeten plaatsvinden door het aanstellen van een bedrijfsmaatschappelijk werker (b.m.w.fer) op H.B.O.-niveau. Voor deze aanstelling zijn verschillende vormen mogelijk; de voorkeur van de werk- groep gaat uit naar de aanstelling van een b.m.w.'er voor een halve dagtaak, al dan niet aangesteld samen met een plaatselijke instelling of een nabijgelegen gemeenteDeze b.m.w. er zou dan îngedeeld moeten worden bij de afdeling financiën en personeelszaken. De werkzaamheden van deze medewerker zouden zowel "curatieve" en "preventieve" zcrg voor personeelsleden omvatten. Daarnaast heeft deze b.m.w.'er ook mede-advisering in het kader van de ontwikkeling van het sociaal beleid tot taak. Naast de aanstelling van deze medewerker, adviseert de werkgroep om een sociaal fonds op te richten als uit een enquete onder het personeel blijkt, dat hieraan voldoende behoefte bestaat. In verband hiermede wordt verzocht het hierbijgaande enquête- formulier in te vullen en terug te zenden naar de afdeling financiën en personeels- zaken in het raadhuis.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 98