4e afd. 29 januari 1981 10 a, b Het belangrijkste verschil tussen de voorliggende ontwerp-regeling en de gemeenschappelijke regeling die de Zuidkennemer gemeenten in 1979 waren aangegaan, is dat niet de gemeente Haarlem de centrale post bestuurt, bij gestaan door éen adviescommissie, maar dat er een apart publiekrechtelijk lichaam voor in het leven wordt geroepen. Wij merken op dat het raadsbesluit nr. 94 van 27 september 1979 met betrel king tot de eenvoudige gemeenschappelijke regeling voor Zuid-Kennemerland zal moeten worden ingetrokken. In licht van de bovenstaande uiteenzetting behoeven, naar wij vertrou- wen, weinig artikelen van de ontwerp-regeling nog toelichting. Wat de samenstel1ing van het algemeen bestuur betreft (artikel 5), merken wij op dat er naar is gestreefd dit bestuur niet al te omvangrijk te doen zijn. De zes Zuidkennemer gemeenten en de vijf IJmondgemeenten worden als twee aparte groepen beschouwd. Deze twee groepen hebben ieder vier verte- genwoordigers in het algemeen bestuur, teruitvoering van het beginsel van geiijkwaardigheid van Zuid-Kennemerland en IJmond. In het kringoverleg vanl de portefeui 11 ehouders van volksgezondheid zijn de zes gewestgemeenten ovei eengekomen dat de vier Zuidkennemer vertegenwoordigers voor de lopende zit tingsperiode worden benoemd door de raden van Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem en Haarlemmerliede en Spaarnwoude. De vier plaatsvervangers worden ook door deze raden benoemd. De leden van het algemeen bestuur dienen door de raden uit hun midden te worden benoemd, de plaatsvervangers kunnen ook niet-raadsleden zijn. De vijf IJmondgemeenten zullen in het Regioberaad volksgezondheid IJmond tot vergelijkbare afspraken komen. In de Umond zijn vier particuliere ambulancediensten gevestigd die twee leden en twee plaatsvervangende leden benoemen. In Zuid-Kennemerland is alleen overheidsvervoer van de Haarlemse G.G. en G.D. en van het Marine Hospitaal in Overveen. Het ziekenfonds Spaarneland benoemt eveneens twee leden en twee plaatsver- vangende leden. Hoofdstuk X van de ontwerp-regeling bevat de financiële bepalingen. In ar- tikel 29, derde lid is het uitgangspunt geformuleerd dat de kosten van de centrale post in de tarieven van het ambulancevervoer worden opgenomen. Er zou zich niettemin een situatie kunnen voordoen waarbij het Centraal Orgaan Ziekenhuistarievendat is belast met de toetsing van de begroting van de centrale posten, bepaalde kosten niet aanvaardt zodat deze met -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 51