4e afd. 29 januari 1981 AFBRAAK VOORMALIGE WASSERIJ BLEKERSVAARTWEG 16 Ingevolge uw besluit van 31 augustus 1978, nr. 92, is door de gemeente aangekocht het gebouwenkomplex van de voormalige wasserij Beelen, Ble- kersvaartweg 21. Het gedeelte van dit komplex dat onmiddellijk aan de weg grenst (transformatorstation, kantine en ketelhuis) verkeert in goe- de staat. Dit is niet het gevai met het grootste gedeelte van de rest (de bedrijfsruimte van de wasserij); alleen een deel dat in 1967 na een brand is herbouwd, verkeert nog in redelijke staat, maar dit deel is nie apart in stand te houden. Wij hebben een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheden om de be- drijfsruimte te verhuren. Voornamelijk in verband met de hoge herstelkos ten blijken deze mogelijkheden niet aanwezig. Wij hebben daarom besloten u voor te stellen het komplex grotendeels te laten slopen. Het te slopen gedeelte is aangegeven op de voor u ter inzage gelegde tekening. De gevel welke grenst aan de woning Blekersvaartweg 20 en de tuin van die woning, dient o.i. gehandhaafd te worden tot aan de onderkant van de (hog raamkozijnen; deze gevel vormt namelijk een goede afsluiting van deze uni ke tuin en de karakteristieke bebouwing aan de zuidkant daarvan (het z.g. bakkershuisje)Voor het behoud van de kantine en het ketelhuis moeten en ke'e voorzieningen worden getroffen, evenals voor de ruimte achter het tr formatorstation, welke ruimte bouwkundig één geheel vormt met de kantine. Deze voorzieningen zijn vermeld in het voor u ter inzage gelegde rapport van het gemeentelijk technisch bedrijf. De kosten van afbraak worden geraamd op 104.000,--. Inmiddels hebben wij opdracht gegeven een begroting op te stellen van de kosten welke nodig zijn om de kantine weer in goede staat te brengen (o.m. vervanging gas-, water- en elektriciteitsleidingen) en van de koste vo°r het opknappen van het "bakkershuisje"Aannemende dat deze kosten bin nen redelijke grenzen blijven, zullen wij u hiervoor t.z.t. een afzonder- lijk voorstel doen. Wij geven u in overweging thans een krediet beschik- baar te stellen van 104.000,-- ten behoeve van de afbraak van de voorma- Heemstede, 13 januari 1981. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 79