4e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 26 maart 1931 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "VOORMALIGE METAALGIETERIJEN HERENWEG" 37 Heemstede, 3 maart 1981. Aan de raad, J Vanaf 1 oktober 1980 heeft gedurende een maand ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegen het ontwerp-bestemmingsplan "Voormalige metaal- gieterijen Herenweg". Dit ontwerp heeft betrekking op het tussen de bui- tenplaats Ipenrode en het zuidelijk deel van de Geleerdenwijk gelegen terrein, plaatselijk bekend Herenweg 71, waarop zich thans het niet meer in bedrijf zijnde gebouw van een rnetaaigieterij bevindt. Op het terrein zijn vier bouwblokken geprojekteerdwaarbinnen 10 wonin- gen, bestaande uit grotere en kleinere eenheden, kunnen worden gereali- seerd. De bouwblokken zijn zodanig gesitueerd dat de meest waardevolle beplanting aan de oost- en westzijde van het terrein alsmede een zeer grote populier bij de ingang gehandhaafd kunnen worden. De ontsluiting van het gebied vindt plaats vanaf de Herenweg. Voor het overige mogen wij u verwijzen naar de bij het ontwerp behorende toelichting. Tegen het ontwerp zijn zes bezwaarschriften ingediend. De verkorte inhoud daarvan is opgenornen in bijgevoegd ontwerp-besluit. Alle bezwaarden zijn uitgenodigd tot het bijwonen van een hoorzitting, welke op 18 februari j.l. is gehouden door de commissie voor de ruimte- lijke ordening en volkshuisvesting. Een verslag van deze hoorzitting is 1 voor u ter inzage gelegd. Voor de weerlegging van de bezwaren-moge worden verwezen naar genoemd ontwerp-besluit. Teneinde de mogelijkheid van het bouwen van kleinere woningen niet geheel uit te sluiten, is overeenkomstit het advies van de commissie de in artikel 6 van de voorschriften opgenomei ininimum-inhoud van een woonhuis verlaagd van 300 tot 150 m3. Wij stellen u voor tot vaststelling van het bestemmingsplan te besluiten. Eén lid van ons college kan zich met dit voorstel niet verenigen. Hurgemeester en wethouders van HtLMüTtDt, De secretaris, De burgemeester, W.H.van den Hoek, O.R.van den Bosch. - 1 - U

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 1