4e atd- 26 maart 1981 37 1. TOELICHTIN'G. Op het grondgebied van de gemeente Heemstede bevindt zich nog slechts een bescheiden aantal bouwplaatsen. Vo°r het merendeel zijn zij kleinschalig; er is slechts plaats voor een beperkt aantal woningen. Het voorliggende bestemmingsplan beoogt de regeling van de bestemming en het gebruik van de gronden van éën van deze terreinen. Het terrein ligt îngeklemd tussen de buitenplaats Ipenrode en het zuidelijk deel van de Geleerdenwijk. In het gebied bevindt zich thans een metaalgieterijdiesinds enige tijd niet meer in bedrijf is. Het terrein meet ca. 1,26 ha en is voor een belangrijk deel dicht tot zeer dicht begroeid. De huidige kruidachtige begroeiing (voornamelijk brandne- tels, 1îesgras e.d.) geeft geen indicatie voor een potentieel waardevol na- tuurgebied. De belangrijkste beplantingselementen zijn de grote populier bij de ingang van het gebiéd, de dichte randbegroeiing aan de oost- en west- zijde en de aangrenzende zéêr waardevolle boombeplanting langs de oprijlaan van de buitenplaats Ipenrode. Het plangebied is ansloten door waterlopen die tamelijk vervuild zijn. In het kader van de eerdergenoemde schaarste aan bouwplaatsen binnen de ge- meentegrenzen is voor het gebied de bestemming woondoeleinden gekozen. Bij de ontwikkeling van het bouwplan hebben de volgende faktoren een be- langrijke rol gespeeld. - de ligging van het terrein ten opzichte van de buitenplaats Ipenrode; - de ligging van het terrein ten opzichte van de woonbebouwing aan de Lorentzlaan en de Herenweg; - de bestaande beplanting; - de terreingesteldheid - de ontsluitingsmogelijkheden van het terrein. Gezien het karakter van de omringende gebieden leent het gebied er zich niet voor om intensief te worden beboywd. Gekozen is dan ook voor het mogelijk maken van de bouw van lü tot 15 woningen verdeeld in een viertal bouwblokken. De bouwblokken zijn zodanig gesitueerd dat de meest waarde- volle beplanting aan de oost- en westzijde van het terrein alsmede de zeer grote populier bij de ingang gehandhaafd kunnen worden. Nagenoeg alle tuinen van de woningen grenzen aan ëén van de waterlopen zo- dat verwacht kan worden dat er in de toekomst een wat intensiever onder- - 22 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 22