4e afd. 26 inaart 1981 37 houd van deze waterlopen zal plaatsvinden. De ontsluiting van het gebied vindt plaats vanaf de Herenweg. De weg begint ter plaatse.van de kruising Herenweg/Van Merlenlaan en eindigt in een keerpleintje. In verba'nd met reconstructieplannen voor de Herenweg is, met betrekking tot de ontsluiting, overleg gevoerd met ondermeer de Rijkswaterstaat. Teneinde een goede verkeersafwikkeling te verkrijgen ter plaatse van de kruising Herenweg/Van Merlenlaan is de oprijlaan van de buitenplaats Ipen- rode aangesloten op de ontsluitingsweg van het plangebied. Bij de nadere detaillering van deze aansluiting zal rekening worden gehou- den met de aanwezige beuken langs de oprijlaan van Ipenrode. Gezien het te verwachten verkeer van en naar Ipenrode zal volstaan kunnen worden met een pad van ca. 2.50 m dat tussen de bomen door kan worden ge- projekteerd. Op deze wijze behoeft geen enkele van de fraaie bomen cpgeof- ferd te worden. Door de beperkte funktie van de ontsluitingsweg kan deze worden ingericht als woonerf. Binnen de vier op de plankaart aangegeven bouwstroken kunnen afhankelijk van het te bouwen woningtype, in totaal een vijftiental woningen worden ge- realiseerd. Deze bouwstroken zijn zodanig ruim opgezet teneir.de de nodige flexabiliteit met betrekking tot het woningontwerp te kunnen bereiken, waarbij de bouwhoogte niet hoger mag zijn dan 6.00 m. De hoogst.e bouwmassa dient bovendien aan de straatzijde van de woning te worden geconcentreerd. De bouwhoogte aan de tuinzijde mag niet meer bedragen dan 5.00 m. Laatstge- noemde maat laat de bouw toe van een tussenverdieping, gecombineerd met een verdiept liggende garage en/of hobbyruimte(n) Het plangebied omvat het eigenlijke bouwterrein zodat volstaan kan worden met het leggen van een beperkt aantal bestentmingen. Gelet op de aard en de omvang van het plan werd een uitgebreide inspraak- procedure niet noodzakelijk geacht. Wel is het opstellen van het onderhavi- ge bestemmingsplan voorafgegaan door een informatie-bijeenkomst waarin de bewoners van de nabijgelegen woningen aan de Herenweg, de Hugo deGrootlaan en de Lorentzlaan waren uitgenodigd. Tenslotte wordt vermeld dat het voorliggende bestemmingsplan de in maart 1930 door de Raad vastgestelde en in maart 1931 door Gedeputeerde Staten - 23 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 23