4e afd. 26 maart 1981 37 Bij brief d.d. 3 februari 1978 heeft de direkteur van de Stichting orgaan voor overleg en advies in de provincie Noord-Holland bericht dat het ont- werp-bestemmingsplan de Stichting geen aanleiding geeft tot opmerkingen. Daaraan wordt het volgende toegevoegd. "Wel is het ons opgevallen dat noch in de toelichting, noch in de voor- schriften aandacht worden geschonken aan een gehouden inspraak-procedure c.q. de resultaten daarvan. Wij achten dit een tekort van dit plan. Participatie van de plaatselijke bevolking, middels een goed opgezette inspraak-procedure, moet als een wezenlijk bestanddeel van de beieidsvoor- bereiding van ontwerp-(bestemmings)plannen worden aangemerkt. Het lijkt ons van belang de plaatselijke bevolking alsnog de mogelijkneid te geven haar mening over dit plan aan u kenbaar te maken en de eventuele resultaten alsnog in de toeüchting op te nemen." De opvatting dat. participatie van de plaatselijke bevolking als een wezen- lijk bestanddeei van de beleidsvoorbereiding van ontwerp-(bestemmings)- plannen moet worden aangemerkt, wordt gedeeld. Op 17 maart 1977 is daarom een informatiebijeenkomst gehouden, waarvoor de bewoners van de nabijgelegen woningen aan de Herenweg, de Hugo de Grootlaan en de Lorentzlaan waren uitgenodigd. Een uitgebreide inspraak-procedure werd, gezien de aard en de omvang van het plan, niet oppor.tuun geacht. In de toelichting is alsnog melding gemaakt van de gehouden informatiebij- eenkomst. k. Stichting Natuur en Milieu. Bij brief d.d. 18 januari 1978 heeft de direkteur van de Stichting Natuur en Milieu medegedeeld dat het ontwerp-bestemmingsplan de Stichting geen aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen. Subcommissie voor de Gemeenteiijke Plannen van de Provinciäie Pianolo- gische Commissi.e. Nadat het overleg ex artikel 8 B.R.O. was afgerond is het ontwerp-bestem- mingsplan ter beoordeling voorgelegd aan de Subcommissie vocr de Gemeen- telijke Plannen van de Provinciale Planologische Commissie. werp-bestemmingsplan het Landbouwschap geen aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen. ,jStichting orgaan voor overleg en advies in de provincie Noord-Hoi 1 and

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 27