m 4e afd. 26 maart 1981 38 BOUWKUNDIGE INTEGRATIE KLEUTERSCHOOL "KLIM-OP" EH DREEFSCHOOL Heemstede, 17 maart 1981. Aan de raad, In ons voorstel d.d. 9 september 1980, nr. 96, betreffende de'Scholen- nota, hebben wij u medegedeeld dat wij in beginsel een bouwkundige inte- gratie van de Dreefschool en de kleuterschool "Klim-op" (thans gevestigd aan de Franz Schubertlaan) gewenst achten om de Dreefschool een impuls te geven. Wij voegden daaraan toe dat de mogelijkheden tot realisering vooral afhangen van de financiële consequenties, waarin wij toen nog geen inzicht hadden. Na overleg met de beide oudercommissies, die sterk hebben aangedrongen op een bouwkundige integratie, is door het gemeentelijk tech nisch bedrijf een plan hiervoor opgesteld. BTijkens dit plan, dat voor u ter inzage ligt, zullen twee (beneden) lokalen van de Dreefschool worden gewijzigd in êén speellokaal, terwijl een aangrenzend lokaal werklokaal 1 zal worden voor de kleuterschool (deze zal in het komende schooljaar één klas hebben). Verder zijn voorzieningen nodig met betrekking tot toilet- ten e.d. Het plan omvat mede de inrichting van een deel van het terrein tot speelplaats voor de kleuters. Wanneer rekening wordt gehouden met en- kele adviezen van de inspectrice van het kleuteronderwijs en het lager on derwijs, worden de kosten begroot op f 115.000,--. Zoals blijkt uit de mede voor u ter visie gelegde berekeningen, levert de onderbrenging van de kleuterschool in het gebouw van de lagere school een aanzienlijke besparing van kosten op. Wanneer de kapitaallasten terzake va "Klim-op" buiten beschouwing worden gelaten, is deze besparing rond f 90.000,-- per jaar. Wij stellen u voor tot overbrenging van de openbare kleuterschool "Klim-op naar het gebouw van de openbare lagere Dreefschool te besiuiten en ten be- hoeve hiervan een krediet van f 115.000,-- beschikbaar te stellen. Hiervan heeft f 67.000,-- betrekking op voorzieningen aan het gebouw en f 48.000,-- op voorzieningen aan het terrein. De afschrijvingstermijnen kunnen o.i. gelijk zijn aan de resterende afschrijvingstermijnen terzake van de Dreefschool Omtrent het gebruik van het vrijkomende gebouw aan de Franz Schubertlaan zullen wij u t.z.t. een voorstel doen. De behoefte aan vervangende ruimte voor het Erasmus-college, dat thans enkele lokalen van de Dreefschool

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 31