4e afd. 26 maart 1981 39 dit overleg zijn wij tot het voorlopig oordeel gekomen dat in principe uitgegaan moet worden van een sportzaal van 22 x 28 x 7 meter uiteraard met bijbehorende voorzieningen. Voor wat betreft het bibliotheekgedeelte heeft op ons verzoek de direkteur van de gemeentelijke openbare biblio- theek een ontwerp voor een programma van eisen vervaardigd. Overdit ont- werp hebben wij vervolgens advies gevraagd aan de rijksinspektië der open- bare bibliothekenen aan het Nederlands Bibliotheek en Lektuurcentrum. A1 deze adviezen leveren een zodanig verschillend beeld op dat wij menen thans nog geen uitspraak te kunnen doen over de door ons noodzakelijk ge- achte omvang van een nieuw gebouw van de bibliotheek. In de na aanvaarding van het onderhavige voorstel te volgen procedure zal hierover uitsluitsel moeten komen. De tot nog toe beschikbare adviezen m.b.t. het bibliotheekge- deelte liggen uiteraard wel voor u ter inzage. Met betrekking tot het ge- meenschapshuisgedeelte mogen wij verwijzen naar ons voorstel met betrekking tot het concept-wensel i jkheidsplan van het welzijn d.d. 24 april 1980 nr.60 (pag..7en8)waarin wij aankondigden dat wij als college hierin een globaal programma van eisen zouden opstellen. In verband hiermede hebben wij geinventariseerd welke wensen terzake tij- dens de werkzaamheden van de commissie planvoorbereiding specifiek wel- zijn vanuit de bevolking en door organisaties zijn geuit. Mede aan de hand van deze inventarisatie, welke voor u ter inzage ligt, zal in de verdere procedure tot het bovenbedoelde globale programma van eisen gekomen moeten worden, hetgeen vervolgens on advies zal worden voorgelegd aan de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn. In verband met het bo/enstaande zijn wij tot het oordeel gekomen dat het gewenst is dat voor de ontwikkeling van een van toekomstige ontwerpér(s) hanteerbaar programma van eisen voor het gehele complex de begeleiding wordt ingeroepen van een professionele instelling die ervaring heeft met de voorbereiding van programma's van eisen voor multifunktionele complexen en met de begeleiding van de bouw daarvan. Op ons verzoek hebben twee instellingen een offerte uitgebracht. Gelet op deze offertes en op de ervaring welke die instellingen hebben met o.m. de bouw van bibliothekenzijn wij tot de conclusie gekomen dat het aanbeveling verdient een opdracht tot het maken van een programma van ei- sen te geven aan de Stichting voor projektontwikkeling en bouwbegeleiding P.O.B.B. te Amsterdam. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 34