4e afd. 26 maart 1981 37 1. A. van Noort. a^. Reclamant is van mening dat het voorgestelde plan in strijd is met het Streekplan Amsterdam-Noordzeekanaalgebied (ANZKG) en tekent op grond daarvan bezwaar aan tegen het ontwerp-besternmingsplan. Volgens het streekplan ANZKG heeft het overgangsgebied tussen de dui- nen en de stedelijke bebouwing van Zuid-Kennemerland een karakteris- tieke geleding. Zeer waardevol voor het woon- en leefmilieu zijn de kleinschalige, niet bebouwde ruimten zoals landgoederen die behouden moeten blijven. Verdere aantasting van dit karakteristieke overgangs- gebied dient voorkomen te worden en zelfs zo veel mogelijk worden her- steld. Volgens reclamant kan het huidige bestemmingsplan (Bosch en Wei degebied) hieraan op uitstekende wijze tegemoet komen. Reclamant stelt als alternatief een recreatieve bestemming voor. b. Reclamant tekent bezwaar aan tegen het feit dat slechts een beperkt aantal woningen in het ontwerp-bestemmingsplan is geprojekteerd in een te verwachten prijsklasse, waarvan er binnen de gemeente tientallen te koop zijn. Reclamant geeft dan ook de voorkeur aan betaalbare woningen voor alleenstaanden en jonge gezinnen mede om een verdere terugloop va het aantal inwoners van de gemeente af te remmen. Gedacht wordt aan 2 woonlagen en 30 tot 40 wooneenheden. ad_a. Krachtens het streekplan ANZKG is het terrein grotendeels aangewe- zen als woongebied; het ontwerp-bestemmingsplan is ais zodanig in overeenstemming met het streekplan. Bovendien zijn in het streekplan ten aanzien van de afweging van de bouwplaatsen een aantal centrale principes geformuleerd zoals: - grote open gebieden intact laten en niet versnipperen, - gebieden met natuurlijke en landschappelijke waarden zoveel moge- lijk ontzien, - nieuwe stedelijke gebieden zo mogelijk situeren langs (liefst be- staande) vervoersassen, - bestaande weginfrastruktuur zoveel mogelijk benutten en trachten bestaande knelpunten op te lossen. Aangezien het betreffende gebied niet kan worden aangemerkt als po- tentieel waardevol natuurgebied, de meest waardevolle beplanting ge- handhaafd wordt, het gebied aansluiting vindt bij de bestaande bebou - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 3