26 maart 1981 37 wing van de Geleerdenwijk en direkt gelegen is aan de Herenweg kan ook in dit verband het plan in overeenstemming worden geacht met het streekplan. Bij het leggen van bestemmingen in afwijking van de hui- dige bestemming wordt uitgegaan van een realisering van de voorgeno- men bestemming binnen 10 jaar (dit is de geldigheidsduur van het be- stemmingsplan). De door reclamant voorgestelde bestemming recreatie schept echter alleen mogelijkheden en biedt geen kans om binnen bo- vengenoemde termijn gerealiseerd te worden. ad_b. Bij de verkaveling is aansluiting gezocht op het karakter van het ge- bied waarbij de open bebouwing aan de Lorentzlaan, de Herenweg en de Van Merlenlaan als overgangsgebied funktioneert tussen de relatief dichtbebouwde woongebieden en de terreinen van het landgoed Ipenrode. In dit kader kan slechts gedacht worden aan open bebouwing voor het plangebied. 2. L.J. Adriaanse. - Reclamant hoopt van harte dat het gemeentebestuur zal besluiten voor behoud van een groene strook met een bufferfunktie. Indien echter voor bebouwing wordt gekozen, acht reclamant dit alleen aanvaardbaar indien het woonruimte zal betreffen voor die groepen die al lang op een passen- de woning wachten. Volgens reclamant bestaat er geen behoefte aan dure woningen (boven f 350.000,--) die niet of zeer moeilijk verkoopbaar zijn. Jb. Reclamant is van mening dat ten gevolge van de ruime erven onherroepe- lijk verscheiden bomen moeten worden geveld. Bovendien zullen van de op- rijlaan van Ipenrode, althans aan de noordzijde daarvan, een hele rij prachtige oude bomen moeten worden gerooid hetoeen onherstelbaar verlies betekent. ad_a. De behoefte aan relatief goedkopere woningen kan worden bevestigd. Zoals reeds uit de beantwoording van het voorgaande bezwaarschrift blijkt, is voor dit gebied gekozen voor een open bebouwing die een gering aantal woningen met zich meebrengt. Elders in de gemeente zal getracht worden een meer op de woningbehoefte afgestemd plan te bou- wen. ad_b. De bouwblokken zijn zodanig gesitueerd dat de meest waardevolle be- planting aan de oost- en westzijde van het terrein, alsmede de zeer grote populier bij de ingang gehandhaafd kunnen worden. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 4