4e afd. 26 maart 1931 VASTSTELLING BOUWREGISTRATIEVERORDENING 43 Heemstede, 10 maart 1981. Aan de raad, Teneinde tot een meer effektieve bestrijding van de beunhazeri'j in de bouw te kunnen komen, hebben de minister van Volkshuisvesting en Ruimt'elijke Or- dening en de staatssecretaris van Economische Zaken ons bij brief van 21 juli 1980 verzocht de totstandkoming van een Bouwregistratieverordening te bevorderen. Zij schrijven daarbij dat in overleg met onder meer de Ver- eniging van Nederlandse Gemeenten, de Economische Contrôle Dienst en de Vereniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken een model van een veror- dening is uitgewerkt op basis waarvan de gemeentebesturen zich kunnen be- perken tot een registratie- en informatierol Uit artikel 2 van het model blijkt dat er een register zal worden ingesteld waarin de in artikel 3 opgesomde gegevens omtrent verleende bouwvergunnin- gen worden aangetekend; dit register is openbaar. Artikel 4 legt aan de aanvrager of de houder van een bouwvergunning deplich op die gegevens te verstrekken. Zo nodig kunnen burgemeester en wethouders nadere regelen stellen ten aanzien van de wijze waarop aan de meldingsplich moet worden voldaan. De gegevens uit het register worden aan het begin van de maand toegezonaen aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken en mocht er twijfel bestaan over de juistheid van relevante gegevens, dan wordt daarvan terstond mededeling gedaan. Blijkens het bepaalde in artikel 6 van het model is de aanvrager of de houder van een bouwvergunning strafbaar indien niet uiterlijk twee dagen vöör de aanvang van de bouw voldaan wordt aan de plicht om de gegevens, ge- noemd in artikel 3, eerste lid, onder d, e, f en g, voorzover deze bij de indiening van de aanvraag om een bouwvergunning nog niet bekend waren, te verstrekken. Een meerderheid van ons college is van mening dat aan het ver- zoek van de genoemde bewindslieden tot instelling van een Bouwregistratie- verordening, met het oogmerk om door middel van openbare registratie van bouwvergunningen de sluikbouw beter te kunnen bestrijden, moet worden vol- daan. Het openbaar register kan worden bijgehouden bij de afdeling bouw- en woningtoezicht van het gemeentelijk technisch bedrijf. De verstrekking van de gegevens en de eventuele wijziging daarvan tijdens de bouw kan ge- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 53