4e afd. 26 maart 1981 37 In de vooroverlegprocedure heeft Rijkswaterstaat de voorkeur uit- gesproken voor een combinatie van de bestaande uitweg van het land goed Ipenrode met de ontsluitingsweg van het plangebied. Hieromtrent zal t.z.t. duidelijkheid moeten komen; de oprijlaan va Ipenrode ligt overigens buiten het plangebied. ^Als tot bedoelde co: binatie wordt overgegaan, kan bij de detaillering daarvan rekening worden gehouden met de aanwezige beuken. Gezien de omvang van het verkeer naar en van het landgoed kan een zodanige aansluiting word gerealiseerdbijvoorbeeld d.m.v. een doorsteek tussen de bomen, d geen enkele van de fraaie bomen behoeft te worden opgeofferd. 3. D. Plat. Reclamant heeft de volgende bezwaren tegen de voorgenomen wijziging. a. - Bij brief d.d. 7 juni 1973 heeft het college van burgemeester en we houders reclamant bevestigd geen medewerking te verlenen aan een wi ziging van de bestemming van het terrein. j). - Een bebouwing, zoals de situatietekening aangeeft, moet op een klei afstand van de noordelijke erfgrens komen en v;el zodanig dat a 11 e p vacy van de aangrenzenden wordt ontnomen. c. Uit een oogpunt van volkshuisvesting is het naar de mening van recla- mant niet nodig nu woningen in die categorie te bouwen. ad a. Deze weigering hield verband met de toentertijd bij de gemeente in gediende aanvraag om de bomen op het terrein te kappen en een par- keerterrein aan te leggen. Aan een zodanige wijziging van het gebr kon het college van burgemeester en wethouders geen medewerking ve lenen. ad b. Krachtens de op de plankaart aangegeven bebouwingsvlakken kan op geen kleinere afstand dan 25 meter, gerekend vanaf de bestaande be bouwing aan de Lorentzlaan en 40 meter gerekend vanaf de bestaande bebouwing aan de Herenweg, worden gebouwd. Door het in acht nemen van deze afstanden wordt de privacy niet zodanig aangetast dat een plan als het onderhavige daardoor niet zou moeten worden uitgevoer Bovendien wordt het plangebied in het noorden begrensd door een slo en in het noordwesten en oosten door groengebieden met opgaande be- planting, waardoor een ruimtelijke scheiding van de woongebieden ka worden bereikt. - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 5