äfd. 26 maart 1981 37 ad_c. Verwezen wordt naar hetgeen is vermeld m.b.t. de bezwaren van re- clamanten, genoemd onder 1 en 2. 4. D. Rhee. Reclamant is van mening dat het voorgestelde plan in strijd is met het streekplan ANZKG en tekent op grond daarvan bezwaar aan tegen het ont- werp-bestemmingsplan. Volgens het streekplan ANZKG heeft het overgangs- gebied tussen de duinen en de stedelijke bebouwing van Zuid-Kennemerland een karakteristieke geleding. Zeer waardevol voor het woon- en leefmilieu zijn de kleinschalige, niet bebouwde ruimten zoals landgoederen die be- houden moeten blijven. Verdere aantasting van dit karakteristieke over- gangsgebied dient voorkomen te worden en zelfs zo veel mogelijk worden hersteld. Volgens reclamant kan het hufdige bestemmingsplan (Bosch en weidegebied) hieraan.op uitstekende wijze tegemoet komen. Reclamant tekent bezwaar aan tegen het feit dat slechts een beperkt aan- tal woningen in het ontwerp-bestemmingsplan is geprojekteerd in een te verwachten prijsklasse, waarvan er binnen de gemeente tientallen te koop zijn. Reclamant geeft dan ook de voorkeur aan betaalbare woningen voor al 1 eenstaanden en jonge gezinnen mede om een verdere terugloop van het aantal inwoners van de gemeente af te remmen. Reclamant licnt het voor- gaande nader toe door te stellen dat er in Heemstede geen behoefte is aan een dergelijke dure woningbouw 400.000,f 500.000, welke bouw de import van buiten Heemstede bevordert. Doorstroming wordt aldus niet bereikt terwijl in deze prijscategorie een groot aantal woningen leeg staat. Reclamant pleit voor sociale woningbouw (en premie-koopyroningen) waardoor de grondprijs in waarde zal dalen. Op het terrein moeten minstens 30/40 woningen verrijzen voor de categorie wo- ningzoekenden welke boven de groep zogenaamde éën- en tweepersoonshuishou- dens uitkomt. Verwezen wordt naar de beantwoording van de bezwaarschriftengenoemd on- der 1 en 2. 5. A.H. van Dijk en 27 anderen. Reclamanten verzoeken de gemeenteraad de huidige bestemming "Bos en wei- land" ongewijzigd te handhaven en hebben bezwaren met betrekking tot de navolgende onderwerpen.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 6