4e afd. 26 maart 1981 37 ji. - Verdere verstoring van een goede faunacorridor tussen de waterleidin gebieden en de groenstrook ten oosten van de Herenweg dient te worde vermeden. J>. - De geplande nieuwbouw staat onnodig veel te dicht bij de bestaande woningen, wat ongunstig is voor beide partijen. c. - Reclamanten stellen de vraag of in een behoefte wordt voorzien c.q. of er gegadigden zijn voor de geplande woningen. Zijn dit dan Heem- stedenaren en woningzoekenden, of moeten deze van elders komen. cj. - Duidelijkheid inzake het standpunt van Rijkswaterstaat ten aanzien van de uitrit op de Herenweg is vooraf vereist. e. Verdere aantasting van het landgoed Ipenrode door veranderingen aande oprijlaan en dergelijke dienen te v;orden voorkomen. ad a. In dit verband dient te worden opgemerkt dat het plan en de toekom- stige inrichting van het plangebied zijn aangepast aan de direkte omgeving. Er is gekozen voor een lage woningdichtheid met handhavin van de belangrijkste bomen en boomgroepen. Het gaat hier om een klein gebied met onmiddellijk daaraan grenzend het landgoed Ipenrode, dat met zijn open en groene karakter deel ui maakt van bedoelde faunacorridor en in het geheel niet aangetast wordt. Het bebouwingsplan is niet in strijd met de îdeeën van recla mant omtrent faunacorridor en groenstrook. ad b. Zoals reeds onder 3 is opgemerkt, is de afstand tussen de op de plankaart aangegeven bebouwingsvlakken en de bestaande bebouwing niet zodanig dat een plan als het onderhavige daardoor niet zou moe ten worden uitgevoerd. ad cAangezien het woningen betreft in de vrije sektor zullen de potenti'. le kopers waarschijnlijk niet als woningzoekenden bij de gemeente 1 geschreven staan. Van gegadigden bij de makelaars is niets beker.d. Aldus is tevens onbekend in hoeverre deze gegadigden uit Heemstede komen of van elders. ad d. In de beantwoording van de onder 2 genoemde bezwaren is reeds vermel dat Rijkswaterstaat in de vooroverlegprocedure voorkeur heeft uitge- sproken voor een combinatie van de bestaande uitweg van het landgoed

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 7