e aTd- 26 maart 1981 37 Ipenrode met de ontsluitingsweg van het plangebied. Hieromtrent zal t.z.t. duidelijkheid moeten komen; de oprijlaan van Ipenrode ligt overigens buiten het plangebied. ad_e. Verwezen wordt naar de beantwoording van de bezwaren van reclamant, genoemd onder 2. 6. Contact Milieubescherminq Noord-Holland. Reclamant maakt bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan en wel om de volgende redenen: a. - Reclamant is van mening dat de voorgestelde bebouwing van 10 woningen met strookt met de natuurwetenschappel ijke en landschappel ijke waar- den van het landgoed Ipenrode. Het onderhavige gebied zou, na sane- ring van het bestaande gebruik, een prima aansluiting kunnen vinden bij dat landgoed. Bovendien had het terrein voorheen de bestemming Bos en weiland. ad_a. Teneinde een algehele verdergaande verwaarlozing van het terrein van d0 v00rmalige 1jzergieterij te voorkomen dient aan het terrein een nieuwe bestemming te worden gegeven. Afgewogen is of het huidige grondgebruik gecontinueerd moet worden danwel een ander grondgebruik geïntroduceerd kan worden. De handhaving van het huidige grondgebruik is om verschillende rede- nen met wenselijk. Bedrijfsbebouwing hoort planologisch gezien thuis op daarvoor bestemde bedrijfs- c.q. industrieterreinen. Een bedrijfs- terrein in de nabijheid van woonbebouwing brengt veel beperkingen met zich mee. Uit landschappelijke en stedebouwkundige overwegingen dient voor dit gebied een grondgebruik te worden gezocht dat goed kan aan- sluiten op het karakter van de omringende gebieden. Sanering van het bestaand gebruik en de aansluiting bewerkstelligen op het landgoed Ipenrode, zijn gezien de problemen rondom de handha- ving van het huidig gebruik en instandhouding van het landgoed finan- cieel met haalbaar. Gezien de schaarste aan bouwplaatsen binnen de gemeentegrens is voor het gebied de bestemming woondoeleinden geko- zen, waarbij rekening is gehouden met de ligging van het terrein ten opzichte van de buitenplaats Ipenrode en de bestaande beplanting van het gebied. h'et karakter van het gebied leent zich bij uitstek voor

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 8