4e afd. 26 maart 1981 37 open bebouwing die kan aansluiten op bebouwing aan de Lorentzlaan, de Herenweg en de Van Kerlenlaan. De voorgestelde bouwblokken zijn zodanig op het terrein gesitueerd dat de meest waardevolle beplan- ting gehandhaafd kan worden. Op deze wijze kan een overgangsgebied worden gecreëerd tussen de naar verhouding intensieve bebouwing in de Geleerdenwijk en het landgoed Ipenrode, waarbij in het bijzonde de natuurwetenschappelijke en iandschappelijke waarden van het land goed Ipenrode onaangetast zullen biijven. ad b. Het vigerende bestemmingspian kan niet verhinderen dat krachtens het ontwerp-bestemmingsplan andere bestemmingen worden gelegd verg leken met het eerstgenoemde bestemmingsplan, met name wanneer op ba sis van verouderde c.q. andere inzichten de betreffende bestemminge noodzakelijk worden geacht. dat op grond van het vorenstaande de bezwaren ongegrond moeten worden ver kiaard dat het gewenst is de in artikel 6 van de ontwerp-voorschriften opgenomen bepaiingen omtrent het maximum aantai per bebouwingsstrook aaneen te bou- wen woonhuizen, de maximum-voorgevelbreedte en de minimum-inhoud van een woonhuis te wijzigen, teneinde de mogelijkheid van het bouwen van kleiner woningen niet geheel uit te sluiten; dat het voorts gewenst is gebleken in de voorschriften een artikel op te nemen omtrent de verandering van bestaand gebruik van onbebouwde gronden en van bouwwerken en de artikelen 12 en 15 aan te passen aan de terzake g dende jurisprudentie; gelet op zijn besluit van 29 januari 1981, nr. 14, waarbij de tjes 1 issina trent de vaststelling van het plan voor ten hoogste drie maanden is ver- daagd; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 3 maart j.l.; gelet op de artikelen 22 tot en met 25 van de Wet op de Ruimtelijke Orden BESLUIT a. de heer D. Plat, voornoemd, in zijn bezwaarschrift niet ontvankelijk te verklaren; b. alle overige ingediende bezwaarschriften ongegrond te verklaren; - 9 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 9