VOORBEREIDINGSKREDIET BOUW MULTIFUNKTIONEEL SPORTKOMPLEX Heemstede, 23 april 1981. Aan de raad, In °nS voorstel van 21 januari 1981 nr. 25 hebben wij de procedure die zou moeten leiden tot de bouw van een multifunktioneel sportkomplex uit- eengezet. Deze procedure is thans zo ver gevorderd dat het definitieve programma van eisen kan worden vastgesteld. De commissie voor de recrea- tie heeft het programma van eisen behandeld. Zij is in meerderheid van memng dat het wedstrijdbad één meter breder zal moeten worden dan thans is aangegeven, nl15 meter. Voor het overige kan zij in meerderheid met het programma van eisen instemmen. Wij kunnen ons in meerderheid met het commissiestandpunt verenigen. In afwijking van de geschetste procedure is reeds nu een voorlopige exploitatie-opzet vervaardigd teneinde het plan in ee" zo vroe9 ^gelijk stadium te kunnen bijsturen. Hieruit vloeit uitein- delijk aan lasten voor de gemeente voort een bedrag van 1.748 090 - per jaar. Het programma van eisen alsmede de exploitatie-opzet liggen vôor u ter inzage. Gelet op het feit dat wij nu reeds gedurende enkele jaren geconfronteerd worden met een stagnerende groei van de uitkering uit het gemeentefonds en het er met naar uitziet dat daarin op korte termijn verbetering zal optreden, zijn wij van mening dat niet volgehouden kan worden dat het oor- spronkelijke tekort van 1.500.000,- volledig geïndexeerd mag worden. het oog daarop is ons streven er op gericht dat in de definitieve ex- ploitatie-opzet een besparing gevonden wordt van 250.000,- per jaar ten opzichte van de genoemde 1.748.090,-. Zonder thans reeds exact te kunnen aangeven op welke wijze deze besparing dient te worden gerealiseerdmenen wij dat de mogelijkheid hiertoe niet bij voorbaat is uitgesloten. De meer- derheid van ons college merkt in dit verband alvast op dat de raming van de personeelslasten gekoppeld is aan de te verwachten inkomsten. Mocht het bij de definitieve exploitatie-opzet alsnog nodig biijken om de thans geraamde ezoekersaantallen te verminderen, dan zal dat in elk geval een vermindering Sevolge hebben van de nu voorz'ene personeelslasten. Thans kan de architect opdracht krijgen werkzaamheden te verrichten Wij me- nen dat een opdracht in fasen in dit geval geboden is. Als eerste fase zal o inei iytfj. gQ

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 45