6 mei 1981 60 een opdracht verleend kunnen worden tot het verrichten van werkzaamhe- den om te komen tot een definitief ontwerp. Oe kosten voor deze eerste fase zulien, zoals uit het programma van eisen blijkt f 372.000,-- in- clusief omzetbelasting bedragen. Wij stellen u voor een krediet tot dit bedrag te verlenen. Eén iid van ons college kan zich met het voorstél niet verenigen. Dit lid is van oordeeldat uit de overgelegde voorlopige exploitatie-opzet een ongerechtvaardigd optimisme spreekt t.a.v. de te verwachten inkomsten uit het gebruik van het zwemgedeelte van het complex door de inwonersvan Heemstede en direkte omgeving. Het financiële risico van tegenvallend ge- bruik en daardoor aanzienlijke overschrijding van het door de raad gestel- de maximale aanvaardbare exploitatie-tekort is, naar het oordeel van dit lid, zodanig groot, dat thans reeds besloten zou moeten worden tot beper- king van dit risico, door opdracht te geven tot ontwerpen van een nieuwe als onderdeel van het compiex - zwembadakkommodatie van bescheidener en meer bij het draagvlak van een gemeente als Heemstede passende omvang. Dit lid is zich ervan bewust, dat dan zeer waarschijnlijk niet alle naar vorengebrachte wensen vanuit met name ook de georganiseerde zwemsport, vol- ledig zullen kunnen worden vervuld. In de afweging echter tussen volledige vervulling van deze wensen en de financiële risico's door de gemeente bij wël vervulling daarvan, siaat voor dit lid de balans door in de richting van beperking van deze risico's. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 46