4e afd. 62 Heemstede, 22 april 1981, Aan de raad, Het vaststellen van een gemeentelijke struktuurnota is éën van de afspra- ken, opgenomen in de beleidsintenties bij het optreden van de nieuwe raad in september 1978. Hiertoe werd aanvankelijk de nota "afwegingsmodel op struktuurniveau" in- gediendwelke nota bedoeld was als eerste aanzet om te komen tot een be- leidsinstrument t.b.v. het ruimtelijk beleid op struktuurniveau. Bij de be- handeling van de nota werd duideüjk dat de uitwerking van de voorgestelde opzet en de verdere voorbereiding van het afwegingsmodel een omvangrijke bezigheid zou zijn, waarmee zeer veel tijd gemoeid zou zijn alvorens concre t0 beslissingen genomen kunnen worden. Gekozen werd voor het formuleren van een aantal doelstel1ingen/uitgangspunten betreffende de ruimteîijke ontwik- keling van Heemstede, zulks met gebruikmaking van de "A.M.S.-nota". Vanuit deze gedachte werd een inhoudsopgave voor een "nota hoofdlijnen ruimtelijk beleid Heemstede" ontwikkeld, waarin naast probleemstelîing, doelstel1ing en procedure de onderwerpen werden aangegeven waarvoor een visie ontwikkeld zou moeten worden om als houvast voor de hoofdlijnen van bestemnnngspîannen te dienen. Behandeling van deze nota leidde tot de con- clusie dat behoefte bestaat aan een nota over de huisvesting in Heemstede een woonnota waarin behoefte en aanbod wordt afgewogen. Bij de samenstel-' ling daarvan zou moeten worden geput uit reeds bekende gegevens zonder na- dere (uitvoerige) onderzoekingen te verrichten. Een dergeljke nota bieden wij u hierbij thans ter vaststelling aan. De nota heeft tot doel een inzicht te geven in de behoefte aan huisvesting zoals die nu aanwezig is en een indicatie te geven van de behoefte aan huisvesting in de toekomst. Wij verwijzen hiervoor naar de tabellen 5 en 6. Tabel 7 geeft een analyse van de woningbalans in 1985. De 9evolgde methodiek daarbij is dat allereerst de behoeften zijn gepeild en dat baarvoor de op pagina 9 opgenomen normen zijn aangenomen. Door toe- passing van deze normen op de aantallen woningbehoevende huishoudens ont- staan de normatieve woningbehoeften in 1980 en 1985. Een înventarisatie van de nog beschikbare bouwterreinen is opgenomen in

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 51