B. en W./ Raadsfraktie Conimentaar/toelichting B. en U. De sloten en vaarten worden op voldoende peil ge- houden om te voldoerf aan Rijnlands Keur. In de loop van de jaren heeft zich echter op de bodem vuil en bagger verzameld, waardoor stankoverlast ontstaat. Tevens is niet oog op voorkomen van bo- tulisme en beschikbaar zijn van voldoende blus- water het baggeren gewenst. .Gedacht wordt aan een tienjarenplan waardoor de lasten evenredig op de jaarbegrotingen verdeeld zullen worden. VVD/PH/B W Behoort tot de twintig projekten waaraan vorig jaar de hoogste prioriteit wérd toegekend. B w Betreft een uitbreiding van het zwenmen in schoolverband tot de kleuterschool in het belang van de 1ichamelijke ontwikkeling van het kind, waarbij ook het watergewenningsproces gemakke- lijk verloopt. Hierdoor kan het zwemonderricht in de tv;ee laagste klassen van de lagere school worden bevorderd. Het projekt is vorig jaar ook opgevoerd. PH Akkoordis vorig jaar ook opgevoerd, met dien verstande dat toen niet gesproken werd over een "half-time" konsulent. VVD^PH Ben recent overleg met betrokkenen (schooladvies- dienst, bibliotheek, Provinciale Bibliotheekcen- trale en hoofdencontact) heeft geleerd dat binnen het onderwijs thans nog geen prioriteit gegeven c kan worden aan de uitbouw van schooibibliotheken. Wel zal het thans reeds bestaande incidentele contact tussen bibliotheek en scholen meer ge- structureerd worden in een overleg tussen de di- recteur van de bibiiotheek en de schoolhoofden. Geadviseerd wordt het projekt niet op te voeren. VVD/PH/B W Vorig jaar ook opgevoerd, met dien verstande dat door de VVD-fraktie wordt voorgesteid het projekt aan te vuilen met de volgende zinsnede: waarbij een start zal worden gemaakt met de klassen 1 en 2". Het projekt behoort tot de twintig waaraan vorig jaar de hoogste prioriteit werd toegekend. VVÛ/CDA/PH/B W In het kader van de integratie van het kleuter- en het lager onderv/ijs is door het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland een projekt voor het kleuter- onderwijs opgesteld. Om een goede coördinatie te waarborgen is.het van belang dat dit projekt op korte termijn wordt gerealiseerd. Dit projekt behoort bij de twintig waaraan vorig jaar de hoogste prioriteit werd toegekend. - 15

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 67