Coútü:3ntaar1oe 1 icliting 3. en 1/. Tijdens haar vergadering van 25-2-1921 heeft de comtnissie planvoorbereiding 'specifiek welzijn het resultaat besproken va'n een gehouden enquête naar de behoefte aan kinderopvang. Volgens de cor.imissie is het aantal personen, dat op de enquête heeft ge- reageerd en dat te kennen heeft gegeven, dat buicen- schoolse kinderopvang gewenst is, op zichzelf niet groot. Degenen, die gereageerd hebben, zijn echter.bijna zonder uitzondering zeer gemotiveerd. Er is'sprake van een zeer reëie vraag. In verband hiermee acht de conï.iissie het gewenst, dat binnen de prioriteitensteMing in het kader van de gemeentelijke beleidspianning een projekt "expe- riment buitenschoolse kinderopvang" wordt nieegewogen. Er wordt een experiment voorgesteld, o.a. omdat ae vraag naar de buitenschoolse kir.deropvang naar ver- wachting zal toenemen als er eenraaal een opvangraoge- lijkheid aanwezig is. Als experiment zal op éën plaats in de gemeente ge- start kunnen worden met buitenschoolse kinderopvang. De buitenschoolse kinderopvang kan betrekking heb- ben op opvang van kinderen na schooltijd en opvar.g van kinderen tijdens de schoolvakanties. De commis- sie laat vooralsnog in het midden cf één dan wel beide mogelijkheden gecreëerd moeten worden. Vercer wordt niet aangegeven wat naar verwachting de kosten zullcn zijn.. De corarnissie stelt zich in dai verband voor, dat de gemeente gratis een ruirate ter beschik- king zou kunnen stellen, waarin de opvancmogelijk- heid geboden wordt. De personeelslasten zullen in principe uit cuderbij- dragen betaald kunnen worden. Subsidieverlening zal dan met name nodig zijn in materiaalkosten en overige kosten. Een raming daarvan is niet te reven. Vandaar dat een P.M.-post vrordt vcorgesteld. Wij stemmen in raet de opvoering van dit projekt. De passages over eigen bijdragen en het gratis be- schikbaar stellen van ruimte, zullen nader bezien moeten worden. Akkoord, is vorig jaar ook' opgevoerd. Akkoord, is vorig jaar ook opgevoerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 73