Volgnummer 08.1.020 00.2.030 08.2.032 08.2.034 08.4.080/580 08.6.160 Commentaar Wij kunnen in beginsel instenmen met de opheffing van de extra taakverlichting voor rekening van de gemeente, één jaar nadat de integratie van het kleutor- en lager onderwijs een feit is. De datum van de inwerkingtreding van de desbetreffende wettelijke regeling vinden wij hiervoor be- palend. Voorlopig willen wij de mogelijk- heid niet uitsluiten dat scholen die op dat moment nog niet bouwkundig geïntegreerd zijn langer in het genot gesteid zullen worden van extra taakverl i cliti ng voor reke- ning van de gemeente, dan het genoemde jaar. Eén lid van ons college wil zich thans nog niet uitspreken over de termijn waarop de extra taakverlichting, na de integratie, opgeheven zal 'worden. In meerderheid kunnén wij rnet het door de werkgroep gesuggereerde project akkoord gaan. Een minderheid binnen ons college voelt nteer voor de instelling van een onderzoek naar de ineest verantwoorde beperking van het aantal uren vakonderwijsbijvoorbeeld ge- let op degrootte van de groepen. Deze min- derheid wil daarbij wel uitgaan van het geven van gyninastiekonderwijs aan jongens en meisjes tegelijk. Wij verwijzen naar hetgeen als commentaar bij volgnummer 08.1.020 is vermeld. Het voornemen van het. Muziekcentrum Zuid- Kennemerland, oin de begeleiding van de onder- wijskrachten door consulenten van dit cen- trum geleidelijk af te bouwen, is inmiddels in de commissies voor onderwijs en financiën behandold en inet instemming begroet. Wij merken hierbij nog op dat ook in de toe- komst een klein bedrag beschikbaar moet blij- ven voor individuele gevallen. Te denken valt hierbij aan de gevolgen van verloop van personeel Gelet op de recent plaatsgehad hebbende be- sluitvorming met betrekking tot de school- psychologische begeleiding voor het 2e en 3e leerjaar van het MAV0zijn wij in meerder- heid van oördeel dat de gewijzigde financiële omstandigheden onvoldoende motief vormen om tot heroverweging over te gaan. Wij zullen dit project daarom niet opvoeren. Ter, aar.zien van de integratie van de scholen- gids in de gemeentegids merken wij nog op dat dit niet mag leiden tot vermindering van informatie ten opzichte van het huidige systeem. - 26 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 78