Cor.i.ientaar 08.7.Ü00/03.7.014 Het staat nog niet vast of de subsidie- regeling gewijzigd zal worden. Om die reden achten wij het prematuur thans een standpunt te fomiuleren voor het geval tot verlaging van rijkssubsidie wordt overge- gaan. Wij steiien daarom voor de ontwikkeling af te wachten en het project voorshands niet op te nemen. Gemeenschappelijke regeiingen. Allereerst willen wij als kanttekening bij de gesignaleerde stijging van uitgaven voor gemeenschappelijke regelingen en andere sanenwer- kingsverbanden opmerken, dat veelal de stijging veroorzaakt wordt doordat taken die anders door de individuele gemeenten opgepakt dan wel uitgebreid zouden moeten worden, nu gemeenschappelijk verricht worden. Vanuit die achtergrond menen wij, dat het uitgangspunt zoais dat door de werkgroep is geformuieerd, waarbij in beginsel voor de gemeenschap- pelijke regeling dezelfde groei wordt toegestaan als voor de gemeente zelf.jehanteerd zou moeten worden. IJij merken hierbij op, dat in bij- zondcre omstandigheden, te denken valt bijvoorbeeld aan een overheveling van taken van de gerneente naar een gemeenschappelijke regelina, afwijking ,van deze algemene regeling mogelijk moet zijn. D°or de werkgroep werd geen opmerking gemaakt over het bureau advireur voortgezet onderwijs. Mede gelet op de opdracht die aan de Schooladvies- en bogeleidingsdienst door de gezamenlijke besturen werd meegegeven achten wij het zinvol na te gaan in hoeverre op de kosten van dit bureau bezuinigd kan worden. Wij stellen dan ook voor dit bij de te verrichten onderzoeken op te nemen Ten aanzien van het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland, zullen wij in raeerder- heid in afv;ijking van het advies van de werkgroep als project opvoeren een yermindering van ui tgaven r.iet 5% per jaar gedurende twee opeenvoigende jaren ingaande 1333. Ûf alsnog besloten zal moeten worden tot een verder- gaande beperking van kosten na deze twee jaren, willen wij van de verdere ontwikkelingen laten afhangen. Bij opvolging van onze voorstellen heeft dit als consequentie,'dat het financiële overzicht,neergelegd in de recapitulatie achter in het rap- port van de werkgroep, in 1982 19.000,- minder ruimte geeft, in de jaren 1983 en 1984 f 28.000,— rainder ruirate biedt en in de jaren 1985 en 1985 53.000,— rainder ruimte te zien zal geven. - 27 - Volgnummer

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 79