GEWIJZIGD EXEMPLAAR 4e afd. 4 juni 1981 66 GEWIJZIGDE EXPLOITATIE-OVEREENKOMST "MERLENHOVEN" Heemstede, 19 mei 1981. Aan de raad, In uw vergadering van 30 mei 1980 besloot u overeenkomstig ons voorstel d.d. 20 mei t.v., nr. 67, tot het aangaan van een exploitatie-overeen- komst met de besloten vennootschap Amfas Vastgoed Bouw B.V., te Rotter- dam, inzake de gronden vallende onder het bestemmingsplan "Merlenhoven". De direktie van A.V.G. Bouw B.V. heeft ons in oktober 1930 mede- gedeeld dat zij het wegens de sterk verslechterde marktsituatie niet ver- antwoord achtte het plan "Merlenhoven" ongewijzigd uit te voeren. Om het plan te kunnen realiseren zou een ingrijpende wijziging nodig zijn, met name van het plangedeelte dat betrekking heeft op de bouw van premie- woningen en vrije-sektorwoningen (het noordelijke deel van het plangebied}. Na advies van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting hebben wij ons in beginsel bereid verklaard tot medewerking aan een wijzi- ging. Na uitvoerig overleg is thans een nieuw plan gereed gekomen voor bedoeld deelhetwelk voorziet in de bouw van: 208 premiewoningen, te realiseren in de koop- of in de huursektor, waar- van 30 premiewoningen A en 128 premiewoningen B; 201 vrije-sektorwoningen, waarvan 100 met gemeentegarantie. Het zuidelijke plangebied, waar 120 woningwetwoningen en 16 premiewoningen (B) zijn geprojekteerdblijft ongewijzigd. Het totale plan voorziet dus thans in de bouw van 120 woningwetwoningen, 224 premiewoningen en 201 vrije-sektorwoningen (deze aantallen waren res- pektievelijk 120, 106 en 231). Er is dus sprake van een aanzienlijke ver- dichting van de bebouwing. A.V.G. Bouw B.V. heeft ons verder gevraagd mee te werken aan een wijziging van de artikelen 8 en volgende van de exploitatie-overeenkomst, in die zin dat: - de termijn van drie maanden na de start van de bouw, of, indien de bouw is aangevangen binnen zes weken na de aankondiging door Amfas (als be- doeld in artikel 8, tweede lid), de termijn van 4J maand na die aankondi- ging, gedurende welke termijn de premiewoningen uitsluitend zullen worden

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 15