2e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 4 juni 1981 VERNIEUWING STATUTEN"WONINGSTICHTING HEEMSTEDE" 64 Heeinstede, 22 april 1981. Aan de raad, Bij uw besluit van 29 juli 1948, nr. 76, is besloten tot de oprichting van een gemeentelijke woningstichting. Deze stichting is door de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening geaccepteerd als toegelaten instelling op grond van artikel 59 van de woningwet. De bij de oprichting vastgestelde statuten zijn in de loop der jaren ver- ouderd. Dit is de reden waarom het bestuur van de woningstichting "Heem- stede" een nieuw ontwerp heeft aangeboden. Hierbij is rekening gehoúden met de per 1 mei 1977 in werking getreden "spelregels woningcorporaties" In deze spelregels zijn o.a. nadere richtiijnen gegeven met betrekking tot het democratisch funktioneren van een woningcorporatie. In de ontwerp statuten is hieraan aandacht geschonken bij de volgende arti- kelen. Artikel 3: In het bestuur zullen tenminste 3 huurders zitting hebben. Artikel 11: In bepaalde gevallen kunnen personeelsleden van de woningstich- ting worden uitgenodigd de bestuursvergadering bij te wonen. Artikel 17: Hierin is de bewonersparticipatie geregeld, zoals het ter inzage ieggen van de jaarrekening en het verslag van werkzaamheden. Bovendien zullen de huurders en bewoners van de woningen van de woningstichting bij het beleid en het beheer betrokken worden. De wijze waarop dit zal plaatsvinden zal nader worden geregeld in een reglement, dat eveneens in overleg met de huurders en be- woners zal worden vastgesteld. De ontwerp-statuten zijn behandeld in de commissie voor ruimtelijke orde- hing en voikshúisvesting. Na overleg met de woningstichting zijn de gead- viseerde wijzigingen van deze commissie in de statuten opgenomen. Wij kunnen ons met de thans geredigeerde statuten verenigen en steilen u voor, conform bijgaand ontwerp-besluit, de statuten vast te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H. van den lioek. O.R. van den Bnsch -i-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 1