4e afd. 4 juni 1981 66 bovendien geplaatst in het Haarleins Dagblad. Ook deze advertentie wordt opgesteld in overleg met burgemeester en wethouders. In deze advertentie zullen adspirant-kopers die een economische of sociale band met de ge- meente Heemstede hebben (zulks nader door burgemeester en wethouders te bepalen), zoveel mogelijk een voorkeursbehandeling genieten. Zes maanden na de start van de bouw van de woningen is de verkoop van de woningen in de premiekoopsektor A niet meer gebonden aan beperkingen wat betreft de herkomst van de adspirant-kopersHetzelfde geldt na 1 maand voor adspirantkopers in de premiesektor B. Indien de bouw gestart werd binneri zes weken nadat Amfas de startdatum aankondigde, zal de termijn van zes maanden worden verlengd met het aantal weken dat met de bouw eerder werd gestart. Met woningen, genoemd in de artikelen 8, 9, 10, 11 en 12, worden bedoeld premiekoopwoningen A van de op dat moment in ver- koop genomen biok(ken) van de 224 premiekoopwoningen. Artikel 9. De verkrijger van een premiekoopwoning A is verplicht de op het gekochte te stichten of gestichte woning zelf te bewonen. Zonder voorafgaande schriftel ijke toestemming van burgemeester en wethouders mag het gekochte niet worden vervreemd, in eigendom of gebruik worden afgestaan of met za- kelijke rechten, uitgezonderd het recht van hypotheek, worden bezwaard, binnen de termijn van vijf jaren, te rekenen vanaf de datum van transport, waarbij de eerste verkrijger het onroerend goed voor eigen bewoning heeft verkregen. Artikel 10. Burgemeester en wethouders zullen de in het vorige artikel bedoelde toe- stemming voor het vervreemden of in eigendom afstaan van het gekochte met de daarop gestichte woning verlenen indien de betrokkene het onroerend goed gedurende vijf maanden te koop heeft aangeboden aan ingezetenen van Heemstede, dan wel aan hen die een economische of sociale band met deze gemeente hebben (zulks ter beoordeling van burgemeester en wethouders) te- gen een prijs, vast te stellen zoals ig artikel 11 is bepaald. De aanbieding dient gedurende deze periode tenminste tweemaal bekend te worden gemaakt in een in de gemeente verschijnend dag- of nieuwsblad en door het aanbrengen van een van de openbare weg af leesbaar bord of afficha De aanbiedingstermijn wordt geacht te zijn ingegaan op de datum waarop de eerste advertentie wordt gepubliceerd. Burgemeester en wethouders kunnen -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 22