4e afd. 4 juni 1981 66 bedingen dat adspirant-kopers zich gedurende deze termijn bij de gemeen- te dienen te melden. Artikel 11. De vaststelling van de prijs, zoals in artikel 10 bedoeld, zal geschieden bij waardering door deskundigen en ter keuze van de eigenaar als volgt: - door een deskundige door de eigenaar te benoemen uit drie door burgemees- ter en wethouders aan te wijzen deskundigen; - door drie deskundigen, waarvan de eerste wordt benoemd door burgemeester en wethouders, de tweede door de eigenaar en de derde door de twee als- dan benoemden. Bij gebreke van overeenstemming wordt de derde deskundige benoemd door de kantonrechter. De kosten van schatting komen voor rekening van de eigenaar, die gerechtigd is de geschatte waarde van de gekochte en het daarop gebouwde met die kos- ten te verhogen. De genoemde deskundige, c.q. deskundigen, zal/zullen zich bij de waardering behalve door de marktomstandigheden laten leiden door de indertijd betaalde koopsom inclusief een redeiijke afschrijving daarop, de sedertdien opgetreden stijging van de bouwkosten, de door de eigenaar aangebrachte verbeteringen, alsmede de staat van onderhoud waarin het on- roerend goed zich alsdan bevindt. Artikel 12. Indien binnen de termijn van vijf maanden bedoeld in artikel 10 geen koop tot stand is gekomen, is de eigenaar gedurende een termijn van zes maanden, ingaande na het verstrijken van de vorenbedoelde termijn van vijf maanden, vrij het onroerend goed aan derden in eigendom over te dragen. Het bepaalde in de artikelen 9 t/m 11 is gedurende die termijn niet van toepassing. Na afloop van die periode van zes maanden herleven de voormel- de verplichtingen van de artikelen 9 t/m 11. Artikel 13. Bij elke overtreding of niet-nakoming van een der hiervoor in artikel 9 t/m 12 genoemde bepalingen, zal de ingebreke zijnde partij ten behoeve van de gemeente een terstond opeisbare boete verbeuren van vijf en zeventig duizend gulden (fl. 75.000,Op straffe van een terstond opeisbare boe- te van eveneens vijf en zeventig duizend gulden (fl. 75.000, zal dit beding als zgn. kettingbeding bij verkoop binnen de termijn vijf jarenvoor de resterende periode aan de rechtsopvolger worden opgelegd. -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 23