4e afd. 4 juni 1981 66 I Artikel 14. Burgemeester en wethouders van Heemstede kunnen ontheffing verlenen van het bepaalde in de artikelen 8 t/m 13 op grond van gebleken hard- heid welke buiten verhouding staat tot het algemeen belang dat met toepassing van deze bepalingen zou zijn gediend. Artikel 15. Aan kopers van premiekoopwoningen B en vrije sektorwoningen zullen geen beperkende bepalingen gesteld worden ten aanzien van koop en verkoop. Niettemin zal, zo de gemeenté daarom verzoekt, aan kandidaatkopers die door de gemeente worden voorgesteld de voorkeur worden gegeven. Artikel 16. Amfas verplicht zich met de bouw van de woningen aan te vangen binnen een jaar na het vervuld zijn van de voorwaarden in artikel 1 van deze overeenkomst. De aanvangsdatum wordt gerekend vanaf het tijdstip waarop aan alle voorwaarden is voldaan. Met inachtneming van het voorgaande verplicht Amfas zich met de bouw van 40 premiewoningen te beginnen voordat met de bouw van de vrije sek- torwoningen een aanvang wordt gemaakt, dan wel tegelijk met het begin van de bouw van deze woningen. Tevens neemt Amfas de verplichting op zich de grond bestemd voor de bouw van de 120 woningwetwoningen op een zodanig tijdstip bouwrijp gemaakt te hebben dat de bouw van de woning- wetwoningen tegelijkertijd met de bouw van de genoemde 40 premiewoningen kan beginnen. De bouw van de 40 premiewoningen moet voltooid zijn twee jaren nadat met de bouw van de eerste woningen een aanvang is gemaakt. De bouw van de overige woningen zal naar de huidige inzichten plaatsvinden in een tempo van ca. vijftig stuks per jaar. Amfas heeft het recht deze fasering gedu- rende de bouw bij te sturen indien de toekomstige ontwikkelingen daartoe aanleiding geven. Alle woningen zullen ten laatste voltooid zijn twaalf jaren nadat met de woningbouw is gestart. Burgemeester en wethouders zijn bevoecfd de in dit artikel genoemde ter- mijnen te verlengen. Verlenging zal in ieder geval worden verleend indien de voorgaande fase voor 30% onverkocht bleef of verdergaande bouw tot leegstand zou leiden. Bij niet-nakoming van de onder dit punt opgenomen verplichtingen verbeurt Amfas ten behoeve van de gemeente een direkt opeisbare boete van

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 24