5e afd. 27 augustus 1981 99 door de gemeente Heemstede een voorlopig subsidie aan klaagster toegekend ter bestrijding van het exploitatietekort tijdens de periode september 1980 - december 1980. In deze subsidie was de post "invalsters" niet begrepen. Tegen deze beslissing werd door klaagster geen bezwaar gemaakt. 2. Bij besluit van de raad van 18 december 1980 werd aan klaagster op haar verzoek opnieuw subsidie verleend en wel ter bestrijding van het exploitatietekort over het jaar 1981. De door klaagster ingediende begroting voor het jaar 1981 vertoonde een tekort van f 29.822,73. De raad bepaalde, dat van dat bedrag voor subsidie in aanmerking kon komen f 28.021,53. De post "invalsters" ad f 1.801,20 werd door de raad niet voor subsidie in aanmerking ge- nomen, omdat geen der in Heemstede funktionerende peuterspeelzalen een subsidie in deze kosten ontving en subsidiëring een ongewenste precedentwerking zou hebben. Voorts oordeelde de raad dat bij lange- re ziekteperiodes van de leidsters de kosten voor invalsters konaen worden bestreden uit de tengevolge van ziekteuitkeringen bespaarde salariskosten. 3. Klaagster heeft in haar bezwaarschrift, dat tijdig is ingediend, zodat zij in haar bezwaar kan worden ontvangen, verzocht voormeld besluit van de raad om de post "invalsters" niet voor subsidie in aanmerking te nemen, te herzien. Ter toelichting wordt het volgen- de aangevoerd: "a. de peuters hebben recht op een vaste invalster (leidster b. hoewel het bestuur incidenteel een beroep kan doen op moeders, die bereid zijn tegen vergoeding in te vallen, acht zij het toch niet verantwoord onervaren invalsters de verantwoording over een groep peuters te geven; c. veel moeders benutten deze ochtenden voor emancipatoire bezig- heden 4. Bij de beoordeling van dit verzoek dient in aanmerking te worder, genomen, dat de voor subsidieverlening beschikbare middelen van de gemeente Heemstede beperkt zijn en dat de raad de voor de subsi- dieverlening van peuterspeelzalen beschikbare middelen niet heeft willen bestemmen voor de kosten van "invalsters". Ten aanzien van de subsidieveriening aan de peuterspeelzalen zal de gemeente het - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 113