se atd- 27 augustus 1981 gg gelijkheidsbeginsel in acht moeten nemen. Geen der peuterspeelzalen ontvangt een subsidie voor de kosten van "invalsters". Zonder te hoeven treden in een beoordeling van de in no. 3 weergegeven argumenten van klaagster voor "beroepsin- valsters", kan worden geconstateerd dat subsidiëring van deze kos- ten aan klaagster binnen de gegeven beperkte ruimte voor subsidië- ring zou leiden tot een ongelijke behandeling van de peuterspeel- zalen. Hoewel niet is uitgesioten, dat in de toekomst door de gemeente vo°r alla peuterspeelzalen de kosten van een systeem van "beroeps- învalsters" zulien kunnen worden vergoed, is de raad van oordeel dat, gezien de beperktheid van de middelen.dit thans niet gewenst is en dat er vooralsnog van moet worden uitgegaan, dat de kosten van invalsters ingeval van ziekte van de ieidsters door de betrok- ken exploitanten van peuterspeelzalen, waaronder klaagster, zelf gedragen worden, waarbij van belang is, dat deze kosten minimaal zijn, indien ouders op basis vah vrijwilligheid bereid kunnen wor- den gevonden in te vallen, zoals dat thans bij de meeste peuter- speelzalen het geval is, en - hoewel niet ideaal - toch geenszins als onverantwoord kan worden bestempeld, terwijl in beginsel eman- cipatoire bezigheden mogelijk blijven gezien het beschikbaar zijn van ouders, die permament bereid zijn in te vallen. Hoewel niet op de weg van de raad liggend, merkt de raad nog op, dat klaagster haar wens om van een systeem van "amateur-invalsters" over te gaan op het systeem van "beroepsinvaisters" bijvoorbeeld reeds (ten dele) zou kunnen realiseren met behulp van de gelden, die bij ziekte van de leidsters bespaard worden op de salarisbe- taling, eventueel in combinatie met een verhoging van de zogenaam- de daggeldvergoedingen. 5. Gelet op het voorgaande meent de raad zijn besluit van 28 december 1980, zoals vervat in de brief van het college van burgemeester en wethouders van 9 januari 1981, verzonden 13 Januari 1981, te moeten handhaven. BESLUIT het bezwaarschrift van de Stichting Peuterspeelgroep Nieuw Vredenhof - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 114