deeld, dat bij de bepaling van intern en/of extern v/erven de aan- wezigheid van potentiële kandidaten reeds kan worden betrokken. Daarnaast zal het - in de procedure opgenomen - voorkeursrecht van interne kandidaten bij gelijkwaardig niveau beter tot uitdrukking kunnen komen en beter verifieerbaar zijn, wanneer de interne en ex- terne kandidaat gelijktijdiq vergeleken kunnen worden dan wanneer dit vervolgsgewijs geschiedt. Mag redelijkerwijs worden aangenomen, dat via interne publikatie goede kandidaten zullen reageren, c.q. aanwezig zijn, dan behoeft (vooralsnog) geen externe campagne te worden gestart;de seiectie- commissie zai deze uitzonderingen bepalen. Per vacature wordt door de selectiecommissie bepaald of deze voor aanmelding bij het G.A.B. in aanmerking komt en/of voor een andere wervingscampagne. Als leidraad hierbij wordt bezien of aanmelding bij het G.A.B. rede- lijkerwijs respons zal kunnen opleveren of dat de vacature dermate gericht is op gemeenteiijke ervaring, dat aanmeiding zinloos is (v.b. chef afdeling Bevolking c.a. medewerker Ruimtelijke Ordening). Bij niet-aanmelding dient derhalve voldoende motivering te kunnen worden gegeven. Zowel de interne als de externe kandidaten kunnen binnen 10 dagen na verschijnen van de publicatie reageren. In externe publicatie dient met name te worden gesteld, dat naast het schriftelijk sol1iciteren ook gekozen kan worden voor het aanvragen van een sollicitatieformulier, hetgeen dan in eerste instantie alleen dié gegevens behoeft te bevatten, welke van belang zijn voor dät stadium van de selectie. Gegevens, die in een later stadium van de selectie noodzakelijk zijn, kunnen in dat stadium worden toegevoegd. Wanneer zeer specifieke eisen worden gesteld aan de kandidaat (b.v. duidelijk handschrift)kan dit rnee-bepalend zijn voor de wijze van solliciteren (b.v. met de hand invullen). De ontvangst van het solli.citatiefô'rmulier of de sollicitatiebrief wordt per ommegaande bevestigd. II. V00RSELECTIE. Zowel voorselectie als selectie geschieden door een selectiecommis- sie. - 8 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 12