3. Bij selecties voor overige medewerkers is de selectieconrnissie ge- lijk aan die bij de voorseiectie. Ook hier voert de afdelingsaf- vaardiging apart een gesprek rnet de kandidaat(en) 4. Bij selecties binnen het onderwijs is een onderscheid te maken tussen schoolhoofden en overige onderwijsgevenden. In het eerste geval voert de selectieconimissie (zie bij voorseiectie) een gesprek niet de uitgenodigde kandidaten, waarna eventueel een proefles wordt bijgewoond. Dan voeren in tweede instantie (een afvaardiging van) het schoolteam en (van) de oudercommissie een gesprek. Hierna brengt de selectiecommissie advies uit aan het college van B&W (gehoord hebbend de mening van het team en de oudercomrnissie). Bij overige onderwijzers voert de selectiecommissie de kennismakings- gesprekken, waarna direkt een gesprek volgt. Hierna worden proeflessen bijgewoond, waarna de selectiecommissie ad- vies uitbrengt aan het college van B&W. (zie verder bij selecties van overige medewerkers) Bij vakatures voor overige medewerkers is het diensthoofd voorzitter van de selectiecommissie; bij afdelingschefs is het coliegelid - indien aanwezig - voorzitter. De gesprekken met de selectiecommissie en de afdelingsafvaardigir.g, vin- den zo mogelijk op dezelfde dag en aansluitend plaats. De omvan9 van de afdelingsafvaardiging is afhankelijk van de omvar.g van de afdeling. In beginsel wordt uitgegaan van drie leden. De selectie- commissie adviseert het college van B&W omtrent de te benoemen kandidaat en verwerkt in dit advies de mening van de afdelingsafvaardiging.en even- tueel de mening van de collega's. Desgewenst kan deze mer.ing schriftelijk aan de selektiecommissie worden kenbaar gemaakt. In dat geval wordt dit bij het advies gevoegd. De beslissing wordt genomen door het college van B&W. Er wordt van uitgegaan, dat de bij de selektie betrokkenen worden ingelicht omtrent het genoinen besluit en de motieven die daartoe hebben geleid. Selektie zal slechts gebeuren naar de mate waarin aan de funktie-eisen wordt voldaan. Allee.n als de funktie dit vereist zullen specifieke eisen kunnen worden gesteld, zoals representativit-eit, duidelijk handschrift er, dergel ijke. Om de selektie te vereenvoudigen, kan bij de sollicitatiegesprekken als - 11 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 15