hulpmiddel gebruik worden gemaakt van een fomuiier waarop voor ver- schillende beoordelingspunten een waardering kan worden gegeven. Een voorbeeld van een dergelijk foraulier is als bijlage 1 toegevoegd. Zoals eerder in deze nota venneld (zie bladzijde 4) genieten interne kandidaten - wanneer er sprake is van een passend niveau ten opzichte van de gestelde funktie-eisen - een voorkeurspositie boven exter'ne kandidaten. Wanneer toch de voorkeur wordt gegeven aan een externe kandidaat, ont- vangt de interne kandidaat een motivering van de afwijzing. Wanneer er meerdere interne kandidaten zijn, kunnen faktoren als leef- tijd en anciënniteit naast gebleken geschiktheid bij de uiteindelijke selectie een rol speien. Een psychologisch onderzoek kän deel uitmaken va.n de seiectie-procedure. Als bij voorbaat vaststaat dat een dergelijk onderzoek in de procedure kan worden opgenomen, zal hiervan in de advertentie als regel melding worden gemaakt. In het algemeen zal een dergelijk onderzoek plaatsvinden bij funkties, waarbij leidinggevende of andere specifieke funktie-eisen gelden, die op andere wijze moeilijk zijn te achterhalen. Alléên de leden van de selectie-commissie hebben inzage in het verslag van dit onderzoek. Als hulpmiddel bij de selecties kunnen inforrnaties ingewonnen worden bij de huidige en (of) vroegere werkgever(s)Deze înforaaties worden niet ingewonnen dan na verkregen toestemming van de kandidaat. Alleen diegenen die direkt bij de seiectie zijn betrokken, hebber. inzage in deze inforaaties. Bij de selectiegesprekken zowel als tijdens de gehele selectieprocedure worden alle kandidaten op een correcte en adequate wijze benaderd, zowel in mondelinge als schriftelijke kontakten. AANSTELLING Burgemeester en wethouders nemen een besluit tot aanstelling van een sollicitant. Als dit in het belang van een snellere afwikkeling van de procedure noodzakelijk is geschiedt dit behoudens medische goedkeuring en het kunnen overieggen van "een verklaring omtrent het gedrag". Zodra de benoemde kandidaat heeft bevestigd dat hij deze benoeming aan- vaardt, worden alle overige sol1icitanten afgeschreven (voorzover zij niet reeds eerder een dergelijk bericht ontvir.gen). Dit gebeurt op zo kort mogelijke termijn. -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 16