A. Introduktie. Een scheiding tussen de selektiefase en de introduktiefase van nieuwe medewerkers is nauwelijks weer te geven. Immersook de selektiefase kent al een aantal facetten van introduktie omdat ook in de selektiefase informatie aan de sollicitanten wordt ver-' strekt over de gemeente en de "werkplek". 1. Daarom volgt hieronder een aantal aandachtspuntendie door de werk- groep werving selektie uitgewerkt zullen worden, maar in het kader van de introduktie op zijn minst genoemd moet worden. a. Advertenties dienen zo duidelijk niogelijk te zijn en de omschrij- ving van de werkzaamheden van de afdeling en de gemeente zo r°ëel mogelijk. b. Aan opgeroepen sol1icitanten moet bij de uitnodiging informatie wor- den toegezonden (organisatieschema, eventueel funktie-beschrijving) c. Onderdeel van de selektieprocedure is een kennismakingsgesprek met de toekomstige afdeling/collega's. d. Bij de sollicitatiegesprekken zijn tenminste de betrokken chef en de chef van de afdeling financiën personeelszaken (verder genaamd: chef P.Z.) aanwezig, om een goede, volledige informatie te bewerk- stel1igen. 2. Wanneer de selektie is afgerond en de akte van aanstelling wordt ver- zonden dient aan de nieuwe medewerker te worden meegezonden (voor in- diensttreding) a. een exemplaar van het introduktieboekje (losbladig en zo up-to-date mogelijk); b. eventueel het laatste exemplaar van de personeelskrant ter aanvul- ling op deze informatie; c. bericht over de opvang op de dag van indiensttredingwaarbij het aanbeveling verdient om de naam van de chef (opnieuw) te vermelden en nadere informatie te verstrekken over de wijze van introdukxie. De eerste opvang wordt verzorgd door de betrokken afdeling, waarbij de volgende checklist gehanteerd kan'worden: Checklist 1e opvang. - voorstellen aan collega's en anderen in direkte omgeving; - informatie over werktijden, vakantie- regeling, werkkleding; - nader gesprek over werkzaamheden en organisatie van de afdeling; - eerste rondleiding; - begeleiding naar P.Z. Eventueel door de chef aan te wijzen collega-begeleider: - parkeergelegenheid, fietsenstalling, indeling gebouw, cantine e.d.; - gewoonten m.b.t. koffie, thee, roken e.d. - gebruikmaking van telefoon, machines e.d. - circulaires, tijdschriften e.d. -34-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 38