4e afd. 27 augustus 1981 85 Wij menendat deze situatie momenteel niet aanwezig is. Op 9 februari j.l. is het nadere fijnmazige onderzoek van start gegaan, waarbij grond- boringen zijn verricht volgens een raster met een maaswijdte van 3 meter (d.w.z. ongeveer ée'n monster per 10 mZ). Het resultaat hiervan is ons coiiege op 2 april j1aangeboden. De werkgroep heeft na beoordeling van deze resultaten geadviseerd de tui- nen behorende bij de boten 9 t/m 15 geheel af te graven, evenais het ge- deeite aan de andere kant van het hek ter hoogte van boot 14 en de uitio- Perdie ligt buiten het woongebied. Naar het oordeel van de werkgroep kan niet worden volstaan met het verwijderen van de reeds eerder bekende (drie) grotere plekken met zeer hoge concentraties verontreiniging, omdat de in de overige delen van de genoemde tuinen voorkomende concentraties weliswaar minder hoog zijn, maar toch verwijderd zullen moeten worden om tot een aanvaardbare situatie te komen. Wij hebben dit advies overgenomen en hebben dit, evenals de maatregelen en voorzieningen die ter uitvoering van dit standpunt getroffen zouden moeten worden, besproken met de bewo- ners van de genoemde boten en het bewonerscomité. Deze hebben ingestemd met het door ons coiiege ingenomen standpunt en met de wijze van uitvoe- ring van de werkzaamheden. Voor een weergave van de uitvoeringswerkzaamhe- den verwijzen wij u naar onze brief aan de bewoners van 29 mei j.l. Wel dient hier gewezen te worden op het aanbrengen van een nieuwe beschoeiing en riolering, het vernieuwen van bergingen en tuinen en het toepassen bij de grondwerkzaamheden van bronbemaling. Het aanbrengen van een nieuwe be- sohoeiing en riolering maakt einenlijk onderdeei uit van het projekt "rio- lering woonschepenhaven"Uitvoering van dit projekt is gedacht in 1981. Uit een oogpunt van kostenvermindering en beperking van overlast voor de bewoners menen wij, dat, vooruitlopend op realisering van het gehele pro- jekt, bij de betrokken boten reeds beschoeiing en riolering vernieuwd, resp. aangebracht kunnen worden. De riolering zal overigens pas gebruikt kunnen gaan worden nadat de gehele haven hiervan is voorzien. Bij het uitvoeren van de werkzaamheden moeten de tuinen verdwijnen en moe- ten de in de betrokken tuinen aanwezige bergingen of garages worden afge- broken. Voor vervanging van bergingen e.d. is een bedrag geraamd van f 56.640,— Dit bedrag dient zo eerlijk mogelijk verdeeld te worden, waar- bij gedacht wordt aan het vergoeden van minimaal een eenvoudige berging en voorts, in gevalien waarin thans meer aanwezig is dan een simpeie berging,

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 63