4e afd. 27 augustus 1981 UITVOERING WET GELUIDHINDER 90 Heemstede, 29 juli 1981. Aan de raad, Op 1 september a.s. treedt in werking artikel 162 van de Wet geluidhin- der, in welk artikel het volgende is bepaaid: 1. Door of vanwege burgemeester en wethouders worden de voor een goede uitvoering van de taken, door de wet aan het gemeentebestuur opgedra- gen, noodzakelijke geluidmetingen verricht. 2. Het eerste lid geldt niet, indien de bedoelde metingen op verzoek van het gemeentebestuur krachtens artikel 158, tweede lid, door of vanv;ege Gedeputeerde Staten worden verricht. 3. Behoudens in het gevalbedoeld in het tweede lid, draagt de gemeente- raad zorg dat een gemeentelijke meetdienst funktioneert. 4. De gemeenteraad stelt bij verordening regels vast betreffende de orga- nisatie en de uitvoering van de in het eerste lid omschreven taak. Voor wat betreft de uitvoering van dit artikel doen zich de volgende moge- lijkheden voor: 1. de gemeente laat de noodzakelijke metingen verrichten door of vanwege Gedeputeerde Staten en richt geen eigen meetdienst op; 2a.de gemeente verricht de noodzakelijke metingen zelf middels een eigen meetdienst; 2b.de gemeenten werken regionaal samen en dragen de uitvoering van de taak over aan een regionaal samenwerkingsverband, waarbij een regionale meet- dienst wordt ingesteld. Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft in zijn brief van 16 januari j.l. gesteld, dat voor andere dan grote gemeenten, waarbij gedacht wordt aan gemeenten met minder dan 80.000 inwoners, de geluidmetin- gen als regel zullen worden verricht door de provinciale geluidhinderdienst. Aan gemeenten van deze grootte kan naär de mening van het college worden ge- 1ijkgesteld een te dezer zake intergemeentelijke samenwerkende regio met to- taal 80.000 of meer inwoners. Wij zijn van mening, dat het uit een oogpunt van doelmatigheid en kostenbe- heersing, en gelet op de taakstelling van het gewestelijk bureau milieube- heer en het hierboven weergegeven standpunt van Gedeputeerde Staten, gewenst

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 77