4e afd. 27 augustus 1981 VASTSTELLING EXPLOITATIEVERGOEDING VOOR BIJZONDERE KLEUTERSCHOLEN OVER 1980 95 Heesistede, 19 augustus 1981. Aan de raad, Ingevolge artikel 73 van de Kleuteronderwijswet vergoedt de gemeente jaar- lijks aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen de exploitatiekos- ten van die scholen. De aan de bijzondere kleuterscholen uit te keren be- dragen worden door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen voor elk jaar afzonderlijk vastgesteld. Ter bestrijding van de kosten van onder- houd, verlichting, verwarming en schoonhouden van de schoolgebouv;en wordt een bedrag per lokaal vergoed, terwijl als vergoeding van de kosten van het onderhoud van schoolmeubelen en van het onderhoud en de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaalhulpmiddelen en schoolbehoeften een bedrag Per kleuter wordt uitgekeerd. Deze bedragen zijn voor 1980 bepaald op f 4.015,per lokaal en op f 83,10 per kleuter. Als de school de beschikking heeft over een speellokaal of -speelwerklo- kaal met een vloeroppervlakte van meer dan 70 m2, wordt het lokaal voor de bepaling van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende lokalen gelijk gesteld met anderhalf leslokaal. De kosten van de door de gemeente aan de bijzondere kleuterscholen te ver- lenen vergoedingen worden door het rijk aan de gemeente terugbetaald, het- geen over 1980 tot nu toe slechts bij wijze van voorschot is geschied. Vooruitlopende op de definitieve afrekening hiervan stellen wij u voor tot toekenning van de exploitatievergoeding aan de bijzondere kleuterscho- len over het jaar 1980 over te gaan. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 97