INLEIDIN6. Doel van de werkgroep is geweest te komen tot een advies omtrent de procedure van werving en selectie, zoals die, naar de mening van de werkgroep, bij de gemeente Heemstede dient te worden aangepast. De door de werkgroep vastgestelde procedure zal op aile vacatures moe- ten wo^en toegepast (inclusief de vacatures in het ondenvijs). Een uitzondering geldt alleen dan als wettelijke regelen zich geheel of gedeeltelijk tegen toepassing verzetten en indien B.en W. een bepaalde vacature dan wel een bepaald type vacature nadrukkelijk uitzonderen. Verder zullen în de nota eventuele procedurele uitzonderingen worden aangegeven. Teneinde te onderkennen wat precies het onderv;erp van dit rapport is, zijn de volgende definities van belang. a. Wervinq. b. Seiectie. Alle activiteiten met als doel het maken van een keuze uit het aan- bod van kandidaten. 1. Huidige procedure. De huidige wervings/selectie-procedure speelt al in oP de tegenwoor- dige inzichten omtrent werving en seiectie. Deze procedure, die overigens niet formeel vastligt, luidt als volgt: 1. Nadat is vastgesteld dat van een vakature sprake is, wordt een selectiegroep samengesteld, bestaande uit de chef van de betrok- ken afdeling, de chef Financiën Personeelszaken, verder genaamd chef PZ en het diensthoofd (voorzover dit noodzakelijk wordt ge- acht) 2. Door de seiectiegroep worden de functie-eisen opgesteld. 3. De afdeling Financiën Personeelszaken (PZ) maakt in samenspraak met de betrokken afdelingschef de advertentie op, waarna deze wordt gefiatteerd door het diensthoofd. 4. Na plaatsing in de relevante bladen, hebben geinteresseerden 10 da- gen de tijd te solliciteren. 5. De binnengekomen sollicitatiebrieven worden door de selectiegroep onderverdeeld in groepen en wel 1- zij die niet aan de eisen voldoen en direct worden afgeschreven; 2. zij die niet volledig aan de eisen voldoen maar wellicht toch in - 5 - Aile activiteiten met het doel kandidaten te bewegen te solliciteren.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 9