117 INLEIDING - 73 - 4e afd. 29 oktober 1981 Voor het centruagebied van Heemstede ontbreekt een bestemmingsplan als bedoeld in artikel 10 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Wel ziin er, althans voor een gedeelte van het centrumgebied plannen, gebaseerd op de Woningwet van 1901. Deze plannen zijn inmiddels echter sterk verouderd. Beleidsvoering op het gebied van de ruimtelijke ordening, waarbij op allerlei terreinen standpunten moeten worden bepaald en beslissingen moeten worden genomen, wordt door het ontbreken van een bestemmingsplan nieuwe stijl sterk beraoeilijktOngewenste planologische ontwikkelingen kunnen door het ontbreken van adequate instrumentaria niet altijd tijdig worden onderkend en in voldoende mate worden gekeerd. Het gemeentebestuur heeft daarom het initiatief genomen een bestemmingsplan voor het centrumgebied te doen opstellen ter vervanging van de verouderde plannen, waardoor de centrumproblematiek in één kader wordt samengebracht Alvorens te komen tot de opstelling van het plan, is een onderzoek gedaan naar de bestaande toestand en de meest gewenste ontwikkelingen op het gebied van de deteilhandelsvoorzieningen en het verkeer in en om het centrura. De resultaten van deze onderzoeken zijn neergelegd in de volgende nota's: 1. "Centrumontwikkeling Heemstede" van 1969; 2. "Parkeeronderzoek Heemstede Centrura" van juni 1972; 3. "Nota structuur hoofdwinkelconcentratie" van maart 1973; 4. "Heemstede, winkelen in de kern" van begin 1974. Voorts is bij de opstelling van het plan gebruik gemaakt van de voor het centrum relevante gegevens uit het Verkeersstructuurplan (april 1975). llet rapport "Hcemstede, winkelen in de kern" is laatstelijk begin 1980 op enige punten geactualiseerd (zie blz.86). Ten aanzien van de schetsontwerpen, die mede gebaseerd waren op deze rapporten en die opgesteld waren ter voorbereiding van het ontwerp- bestemmingsplan heeft op ruime schaal inspraak plaatsgevonden Ook zijn ten aanzien van de verkeersafwikkeling in de omringende woon- buurten inspraakbijeenkomsten georganiseerd De resultaten van de inspraak over het centrumgebied alsmede die over de woonbuurten zijn, voorzover zij vastgesteld zijn door de Raad, m het voorliggende bestemmingsplan verwerkt. Ten behoeve van de overzichtelijkheid is in het vervolg van de toelichting het plangebied verdeeld in het centrumgebied (Binnenweg - Raadhuisstraat) en in de woongebieden ter weerszijden van de Binnenweg - Raadhuisstraat. Hoofdstuk I bevat een beschrijving van de bestaande toestand, de heersende problematiek en de uitgangspunten voor het bestemmingsplan, Werkuijza

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 110