29 oktober 1981 117 4e afd. A. Het centvuingebied 1. Economische activiteiten Detai lhande 1 raag terecht. de econoraische drijfveer van de Binnenweg - Raadhuisstraat genoemd worden. Toch mag niet uit het oog worden verloren, dat detailhandel in dichte verweving met ambachtelijke en dienstverlenende bedrijven plaatsvindt. Voorts komt het regelmatig voor dat eenzelfde pand in de loop der jaren achtereenvolgens door bedrijven van verschillende aard is gebruikt. Deze gebruiksveranderingen zijn al dan niet raet verbouwingen en/of uitbreidingen gepaard gegaan. Aan de detailhandel op de Binnenweg en in de Raadhuisstraat is in het verleden een aantal onderzoeken gewijd. Ter voorbereiding van het bestemraingsplan heeft in 1973 een onderzoek plaatsgevonden, waarvan de resultaten în het rapport "Winkelen in de kern", begin 197« zijn gepubliceerd. ïn het rapport zijn de bestaande toestand en de ontwikkeling van het winkelapparaat sinds 1968 beschreven. In het kader van dit onderzoek zijn bovendien een huishouden-enquête en een bezoekers-enquete gehouden. uit deze enquetes zijn gegevens verzameld, niet alleen ten aanzien van koopkracht en de koopgewoonten van Heemstedenatren en andere bezoekers van de BLnnenweg - Raadhuisstraatmaar ook specifiek ten aanzien van de waardenng van de Binnenweg - Raadhuisstraat als winkelcentrum. Kortheidshalve kan in het onderstaande de belangrijkste bevindingen worden vermeld. Cebleken is dat de schaal van de detailhandelsbedrijven in dit gebied over het algemeen kXein is. Met uitzondering van enkele grote bedrijven. waaronder supermarkten is de bruto oppervlakte per bedrijf zelden veel groter dan 200 m2. De meeste bedrijven zijn minder dan 100 m2 b.v.o per vestiging. De grote ruimtegebruikers zijn, behalve het postkantoor en de telefoon- centrale, te vinden in de categorie dienstverlenende en ambachteliike bedrijven. Sindsdien îs het rapport enige keren bijgesteld, laatstelijk heeft dit plaatsgevonden d.d. 17-04-80. Deze bijstelling is mede gebaseerd op de înventarisatie van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en omstreken van 1976. Uit de inventarisatie blijkt dat de totale bruto bedrijfsvloeroppervlakte tn.v.o.X van de bedrijfsvestigingen op de Bronsteeweg, Binnenweg en Raadhuisstraat ca 17.300 m2 bedraagt. De nota is als bijlage in het bestemmingsplan opgenomen. Bruto bedrijfvloeroppeivlakte (b.v.o.) ia de totale oppervlakte uaar- in de verkoop vloeroppervlakte (v.v.ô.) en de hiermee verbonden op- 8lagrmmten e.d. zijn gerekend.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 114