m 4e afd. 29 oktober 1981 117 -78 - 'W 2. Wonen De woonfunktie in de Binnenweg en de Raadhuisstraat is in de loop der tijd gestadig afgenomen. Woningen hebben plaats gemaakt voor winkels en andere economische activiteiten. Ook het verkeer heeft een bijdrage geleverd tot de verdrijving van de woonfunktie. Woningen hebben plaats moeten maken voor parkeerterreinen, terwijl het woonklimaat door het verkeer van en naar het centrum werd aangetast. Het wonen vindt thans voornamelijk plaats op de bovenverdiepingen. Slechts plaatselijk heeft de woonfunktie weten stand te houden tegen de economische en verkeers- druk; het betreft vooral de kop en staart van de winkelstraat» Voorts zijn ter plaatse van het postkantoor en incidenteel verspreid over de gehele lengte van de Binnenweg en Raadhuisstraat nog enige panden die geheel als woonhuis fungeren. Met name de woningen nabij het postkantoor geeft, door de diepe tuinen, een accent aan woonfunktie in het centrum. De bouwkundige kwaliteiten van de woningen zijn over het algemeen goed. Wellicht zijn in enige panden, met name aan de oostzijde van de Binnenweg, bouwkundige aanpassingen nodig teneinde te kunnen voldoen aan de tegenwoordige bouwtechnische en wooneisen. 3. Verkeer Het verkeer vormt één van de knelpunten van het centrum. De toeneming van het verkeer op de Binnenweg en in de Raadhuisstraat - met name van het doorgaand verkeer - bedreigt het goed functioneren van het centrum. Het smalle profiel van het zuidelijk gedeelte van de Binnenweg heeft de toeneming van verkeersdruk niet kunnen verwerken, zodat in dat gedeelte reeds éénrichtingsverkeer moest worden ingesteld. Uit het Parkeeronderzoek en het Consumentenonderzoek blijkt onder megr het volgende: - Van de Heemsteedse inwoners komt 60% te voet of per fiets naar het centrum; de overigen komen voornamelijk per auto. De niet-ingezetenen komen voornamelijk per auto. - De winkelbezoekers wensen hun auto zo dicht mogelijk bij de winkel te plaatsen; de bereikbaarheid van het centrum per auto wordt als zeer gewenst ervaren. Uit de huishoudenenquête komt als belangrijkste bezwaar van het centrum het gebrek aan parkeergelegenheid naar voren. - Het veelvuldig parkeren veroorzaakt regelmatig opstoppingen, welke worden geaccentueerd door het doorgaand verkeer. Verkeerstellingen tonen aan dat éën op de twee drie auto's op de Binnenweg tot het doorgaand verkeer behoort. Tenslotte kan worden opgemerkt dat bij de inrichting van de openbare ruimten, met name in de bredere gedeelten van de Binnenweg en de Raadhuisstraat voor het autoverkeer onevenredig veel ruimte is gereserveerd Figuur 2 geeft een illustratie van de huidige indeling van de openbare ruimten van de Binnenweg en de Raadhuisstraat.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 115